wawainfo.pl > Wiadomości > Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza

caritas koronawirus
flickr.com/Jeff Adair

Trudna sytuacja w ośrodku

Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na jednym z pięter budynku wydzielony został dwustrefowy oddział. Doszło na nim do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz części personelu. Po stwierdzeniu choroby, część pracowników odmówiła wykonywania obowiązków. W czwartek 16 kwietnia zarząd katolickiej organizacji wydał na oficjalnej stronie komunikat o śmierci kolejnej osoby. Pierwszy śmiertelny przypadek miał miejsce we wtorek. Pisaliśmy o tym tutaj.

Oddział poszukuje personelu medycznego

W komunikacie czytamy, że na poprzedni apel o pomoc odpowiedziała liczna grupa osób chętnych do sprawowania opieki nad chorymi. Dzięki temu, poprzednia grupa opiekunów, która pracowała bez przerwy od tygodnia, mogła liczyć na odpoczynek. Nadal jednak nie udało znaleźć się odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu medycznego. Na oddziale pracują bez przerwy te same osoby. Niekończące się przebywanie w placówce jest dla nich ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym. 

Apel o pomoc był skuteczny

Skuteczny okazał się apel o pomoc materialną. W poprzednim artykule pisaliśmy o rozpaczliwych prośbach o pomoc. Zarząd Caritasu określił wtedy zachowanie władz jako "bierne i obojętne". Ze środowej aktualizacji wynika, że do ZOL na Krakowskim Przedmieściu dostarczono między innymi przyłbice, środki dezynfekcji oraz koncentratory tlenu. Caritas zaznacza, że jest to kropla w morzu potrzeb, jednak każda forma pomocy jest na wagę złota.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.