wawainfo.pl
caritas koronawirus

flickr.com/Jeff Adair

Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem, która przebywała w ośrodku Caritas na Krakowskim Przedmieściu. Fundacja charytatywna zamieściła w czwartek na swojej stronie tę smutną informację. Jednocześnie zarząd apeluje o pilną pomoc, w placów

Trudna sytuacja w ośrodku

Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na jednym z pięter budynku wydzielony został dwustrefowy oddział. Doszło na nim do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz części personelu. Po stwierdzeniu choroby, część pracowników odmówiła wykonywania obowiązków. W czwartek 16 kwietnia zarząd katolickiej organizacji wydał na oficjalnej stronie komunikat o śmierci kolejnej osoby. Pierwszy śmiertelny przypadek miał miejsce we wtorek. Pisaliśmy o tym tutaj.

Oddział poszukuje personelu medycznego

W komunikacie czytamy, że na poprzedni apel o pomoc odpowiedziała liczna grupa osób chętnych do sprawowania opieki nad chorymi. Dzięki temu, poprzednia grupa opiekunów, która pracowała bez przerwy od tygodnia, mogła liczyć na odpoczynek. Nadal jednak nie udało znaleźć się odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu medycznego. Na oddziale pracują bez przerwy te same osoby. Niekończące się przebywanie w placówce jest dla nich ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym. 

Apel o pomoc był skuteczny

Skuteczny okazał się apel o pomoc materialną. W poprzednim artykule pisaliśmy o rozpaczliwych prośbach o pomoc. Zarząd Caritasu określił wtedy zachowanie władz jako "bierne i obojętne". Ze środowej aktualizacji wynika, że do ZOL na Krakowskim Przedmieściu dostarczono między innymi przyłbice, środki dezynfekcji oraz koncentratory tlenu. Caritas zaznacza, że jest to kropla w morzu potrzeb, jednak każda forma pomocy jest na wagę złota.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >