wawainfo.pl
caritas koronawirus

flickr.com/Jeff Adair

Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem, która przebywała w ośrodku Caritas na Krakowskim Przedmieściu. Fundacja charytatywna zamieściła w czwartek na swojej stronie tę smutną informację. Jednocześnie zarząd apeluje o pilną pomoc, w placów

Trudna sytuacja w ośrodku

Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na jednym z pięter budynku wydzielony został dwustrefowy oddział. Doszło na nim do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz części personelu. Po stwierdzeniu choroby, część pracowników odmówiła wykonywania obowiązków. W czwartek 16 kwietnia zarząd katolickiej organizacji wydał na oficjalnej stronie komunikat o śmierci kolejnej osoby. Pierwszy śmiertelny przypadek miał miejsce we wtorek. Pisaliśmy o tym tutaj.

Oddział poszukuje personelu medycznego

W komunikacie czytamy, że na poprzedni apel o pomoc odpowiedziała liczna grupa osób chętnych do sprawowania opieki nad chorymi. Dzięki temu, poprzednia grupa opiekunów, która pracowała bez przerwy od tygodnia, mogła liczyć na odpoczynek. Nadal jednak nie udało znaleźć się odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu medycznego. Na oddziale pracują bez przerwy te same osoby. Niekończące się przebywanie w placówce jest dla nich ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym. 

Apel o pomoc był skuteczny

Skuteczny okazał się apel o pomoc materialną. W poprzednim artykule pisaliśmy o rozpaczliwych prośbach o pomoc. Zarząd Caritasu określił wtedy zachowanie władz jako "bierne i obojętne". Ze środowej aktualizacji wynika, że do ZOL na Krakowskim Przedmieściu dostarczono między innymi przyłbice, środki dezynfekcji oraz koncentratory tlenu. Caritas zaznacza, że jest to kropla w morzu potrzeb, jednak każda forma pomocy jest na wagę złota.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >