wawainfo.pl
Caritas archidiecezji warszawskiej

Pixabay

Ośrodek Caritas w Warszawie: jeden z pacjentów nie żyje

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Caritas Archidiecezji Warszawskiej przekazał we wtorek komunikat o pierwszym zgonie pacjenta zarażonego SARS-CoV-2 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym na Krakowskim Przedmieściu. Według informacji zamieszczonych przez zarząd warszawskiej filii fundacji, sy

Caritas apeluje o pomoc

Zarząd Caritasu Archidiecezji Warszawskiej przekazał informację na temat śmierci jednego z pacjentów przebywających na Oddziale II Ośrodka Działalności Leczniczej na Krakowskim Przedmieściu. Według władz fundacji, sytuacja w tym miejscu jest tragiczna. Mimo wielokrotnych prośb, ani organy państwowe, ani samorządowe nie udzieliły placówce żadnego realnego wsparcia. Wojewoda skierował do pracy w tym miejscu 11 pracowników, z czego stawiło się tylko dwóch. Na domiar złego, jedna osoba sama potrzebowała pomocy lekarza i została odesłana. Pozostałe przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Lekarz pełni dyżur bez przerwy

Jak wynika z przekazanych informacji, na Oddziale II ODL dyżur pełni cały czas ten sam lekarz. Obawia się on pogorszenia stanu zdrowia pozostałych pacjentów i pozostaje bez przerwy przy nich. W zeszłym tygodniu w ośrodku odnotowano 21 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego cztery osoby to pracownicy medyczni. Z tego powodu ośrodek odczuwa poważne braki w personelu.

Bierność i obojętność władz

Zarząd placówki określa dotychczasowe działania władzy jako brak jakiejkolwiek pomocy. Co więcej, według nich, ośrodek na Krakowskim Przedmieściu stał się właściwie rodzajem izolatorIum, mimo że nie jest do tego w żaden sposób przystosowany. - Obojętność, bierność i bezczynność organów państwa i samorządu doprowadziła de facto do nieformalnego przekształcenia naszego zakładu w quasi-izolatorium, pomimo, że nie spełniamy kryteriów, przewidzianych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach, ani nie otrzymujemy wsparcia finansowego na ten cel od NFZ - czytamy w zamieszczonym na stronie organizacji komunikacie z 14 kwietnia.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >