wawainfo.pl
zalana biblioteka

Fot. Czytelniczka

Rozpaczliwa walka w bibliotece. Wszystko płynie, woda wlewa się przez sufit. Pracownicy ratują książki

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Obfite opady deszczu powodują kolejne zniszczenia w stolicy. Woda wlewa się przez przeciekający dach do biblioteki na warszawskiej Ochocie. Zalane jest m.in. pomieszczenie socjalne, kuchnia, korytarz, którym przechodzą czytelnicy oraz wypożyczalnia

Woda zalewa bibliotekę

Deszcz niszczy bibliotekę na Ochocie. Woda wdziera się przez dziurawy sufit do biblioteki mieszczącej się przy ulicy Grójeckiej 109. Jak podała jedna z pracownic biblioteki, zalane jest między innymi pomieszczenie socjalne, kuchnia, wypożyczalnia na zwroty książek oraz korytarz, którym przechodzą czytelnicy. Na razie zbiory biblioteczne nie ucierpiały, jednak z relacji kobiety wynika, że jest to kwestia czasu, jeśli opady nie ustaną i woda nadal będzie wlewała się do pomieszczeń.

Burza w Warszawie

Front Burzowy, który jest nad Warszawą, powoduje coraz więcej strat. Zalane są ulice i gospodarstwa, połamane drzewa. Obfite deszcze powodują utrudnienia w ruchu i sprzyjają tworzeniu się korków ulicznych i kolizji. Podwarszawskie miejscowości : Otwock i Legionowo odcięte od świata. Z powodu nagłej ulewy na Mazowszu zalane zostały drogi w Otwocku i Legionowie. Nieprzejezdne w tej chwili są niektóre ulice. Autobusy komunikacji nie kursują. A strażacy mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy piszą na Facebooku, że tak źle nie było od dawna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >