Dosłowny szturm na Biedronkę. Ogromne tłumy w sklepie, gigantyczna kolejka do kasy

Autor Julian Bakuła - 5 Stycznia 2021
W Biedronce przy ulicy Abrahama na Pradze-Południe panuje tłok.Źródło: czytelnik

Szturm na Biedronkę na Gocławiu. Do naszej redakcji napisał czytelnik, który zrobił zdjęcia tłumów w dyskoncie. Twierdzi, że nikt nie przestrzegał dystansu, a w sklepie było tyle osób, że nawet do kas utworzyły się gigantyczne kolejki.

Obostrzenia w sklepach

W związku z epidemią koronawirusa w sklepach w całej Polsce obowiązuje szereg obostrzeń sanitarnych. Klienci zobowiązani są do utrzymywania 1,5-metrowego dystansu i zasłaniania ust i nosa.

Od godziny 10 do 12 w dni powszednie w sklepach, drogeriach, aptekach i na poczcie przyjmowane mogą być tylko osoby, które ukończyły 60. rok życia (godziny dla seniorów). Na placówki handlowe, targi i placówki pocztowe nałożono ponadto limity klientów.

W placówkach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych może przebywać 1 osoba na 10 mkw. W placówkach o większej powierzchni może być obecna 1 osoba na 15 mkw. Obostrzenia te pozostaną w mocy co najmniej do 17 stycznia.

Obostrzenia nie wszędzie są przestrzegane

Niestety wygląda na to, że obostrzenia te nie wszędzie są przestrzegane. Do redakcji Wawainfo.pl napisał czytelnik, dzieląc się zdjęciami, które wykonał podczas sobotnich (02.01) zakupów w sklepie Biedronka przy ulicy gen. Romana Abrahama na Pradze-Południe.

Jak wynika z relacji czytelnika, w sklepie panował tłok. Zdjęcia wskazują na to, że klienci nie zachowywali odpowiedniego, 1,5-metrowego dystansu. Ponadto niektórzy z nich nosili maseczki w nieodpowiedni sposób, zsuwając je z nosa. Pracownicy Biedronki przy ulicy Abrahama mieli nie reagować na łamanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych przez klientów sklepu.

Biedronka Abrahama obostrzenia koronawirus

Biedronka Abrahama obostrzenia koronawirus

Ledwo zaczął się nowy rok, a już skandal w kościele. Tłumy przyszły na mszę, świątynia była pełna pomimo obostrzeńLedwo zaczął się nowy rok, a już skandal w kościele. Tłumy przyszły na mszę, świątynia była pełna pomimo obostrzeńCzytaj dalej

Tłumy w kościele

O podobnym przypadku łamania obowiązujących obostrzeń pisaliśmy na Wawainfo.pl w piątek (01.01). Do naszej redakcji zwróciła się wtedy czytelniczka, która zrezygnowała z udziału w mszy w kościele w Kobyłce ze względu na tłok panujący w świątyni.

- W środku może była z setka osób. Trzy nawy pełne, to samo po bokach i do tego stojący w przejściu ludzie - relacjonowała nasza czytelniczka, na potwierdzenie swoich słów przesyłając wykonane przez siebie zdjęcia.

Biedronka Abrahama obostrzenia koronawirus

Burza po mszy w Kobyłce

Zdjęcia dokumentujące tłumy w kościele pojawiły się także na grupie zrzeszającej mieszkańców Kobyłki na Facebooku, wywołując lawinę komentarzy. "Jak zawsze kościół ponad prawem" - napisała pani Jola.

"A później będzie, że to lewacka hołota zarazę roznosi" - stwierdził z kolei pan Maciek. Inni uczestnicy dyskusji bronili jednak wiernych, którzy zdecydowali się rozpocząć Nowy Rok od mszy świętej.

Biedronka Abrahama obostrzenia koronawirus

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News