wawainfo.pl > Mazowsze > Bardzo smutne informacje obiegły lokalne media. Nie żyje Stanisław Kęsik
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Bardzo smutne informacje obiegły lokalne media. Nie żyje Stanisław Kęsik

Pixabay

Nie żyje Stanisław Kęsik

Stanisław Kęsik był osobą bardzo dobrze znaną w regionie. Był polskim poetą, działaczem społecznym, politykiem i samorządowcem.

Urodził się 11 maja 1958 w Ciechanowie. Dzieciństwo spędził we wsi Ościsłowie, gdzie ukończył szkołę podstawową. Ukończył Technikum Mechaniczne w Ursusie, a następnie studiował na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył też Studium Zarządzania Kulturą i Oświatą.

Kęsik pracował też w ciechanowskim transbudzie, jednostce wojskowej, urzędzie wojewódzkim i wojewódzkim inspektoracie ochrony środowiska.

Kim był Stanisław Kęsik?

W latach 2000 - 2010 był dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Później pracował w DPS "Kombatant". W latach 2002-2010 był radnym miasta Ciechanowa, oraz członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Komisji Kultury, Oświaty i Sportu. W 2010 roku został radnym powiatu ciechanowskiego. Od 2018 był wicestarostą powiatu ciechanowskiego.

Stanisław Kęsik pisał też wiersze. Wydał pięć tomików. Był też redaktorem i współautorem kilkunastu książek. Jego wiersze tłumaczone były na wiele języków, między innymi: angielski, litewski, węgierski czy ukraiński. 

W 1993 Kęsik otrzymał nagrodę ufundowaną przez fundację popierania niezależnej kultury polskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: radio7, wawainfo.plZdjęcie główne: Pixabay

Tagi:
Powiązane