wawainfo.pl
babcia

OKO.press screen filmu

Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu

11 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Babcia po wyjściu z kościoła nie wytrzymała. Oberwało się zarówno prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak i ochraniającym kolumnę rządową policjantom. Całą sytuację nagrali reporterzy OKO.press. Kim jest starsza kobieta, która przeciwsta

Babcia powiedziała prezesowi PiS, co o nim myśli

Babcia uczestniczyła we mszy świętej w kolejną miesięcznicę katastrofy Smoleńskiej. W tym samym czasie w kościele przebywał również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po wyjściu ze świątyni kobieta nie kryła emocji, co udało się nagrać reporterom OKO.press. W ręku trzymała białą różę, konstytucję RP, a także kartkę ze słowami skierowanymi do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Rząd miał ściągnąć wrak, więc ściągnął do rządu Jarka. Obietnica dotrzymana" napisała kobieta.

Nie powstrzymała jej ochrona

Gdy tylko Jarosław Kaczyński wyszedł z kościoła, kobieta pokazała mu transparent i wykrzyczała: "Gdzie jest wrak? Gdzie wrak, prezesie Polski? Gdzie jest wrak? Gdzie jest wrak, facet? Pod Trybunał Stanu pójdziesz". W monecie, gdy starsza kobieta ruszyła w kierunku kolumny rządowej, drogę zagrodziła jej policja. Rozpoczęła się wymiana zdań. Starsza pani była jednak nieustępliwa. "Trybunał Stanu. Trybunał Stanu dla ciebie" krzyczała za odjeżdżającym samochodem Jarosława Kaczyńskiego. Próbowała pójść dalej, jednak policja kazała jej czekać, mimo że przed nią kilka osób przeszło nie zważając na jadącą kolumnę rządową. "Dlaczego nie wolno mi przejść, a tyle ludzi przeszło?" dopytywała zdenerwowana kobieta.

Chciała uczcić pamięć krewnego

Z rozmowy z funkcjonariuszami policji wynikało, że kobieta chce uczcić pamięć zmarłego członka swojej rodziny. "Ja dojdę tam, gdzie chcę dojść, a jeśli nie dojdę, to znowu kolejna kontrmiesięcznica jest dowodem na to, że służycie przestępcom i przepuszczacie obrzydliwców, a mnie zwykłą osobę nie chcecie wpuścić" powiedziała policjantom. "Ja po prostu chciałam pójść tam, gdzie jest napisane nazwisko mojego krewnego. Ja tego nie rozumiem i walczę o to, żeby móc podejść pod schody czarne do piekła, gdzie może podejść ktoś, kto przyczynił się do śmierci mojego krewnego. (…) On przyczynił się walnie do śmierci 96 ludzi, w tym mojego krewnego, i ja od lat nie mogę przejść tam, gdzie chcę, by uczcić mojego krewnego. To jest jedna z przyczyn, dla których chcę się tam znaleźć. Najważniejsza" tłumaczyła funkcjonariuszom policji próbującym ja wylegitymować.

Kim jest kobieta?

Cała sytuacja zakończyła się puszczeniem kobiety wolno. Ostatecznie nie została również wylegitymowana, ponieważ funkcjonariusze policji stwierdzili, że ją znają i nie jest to konieczne. Jak przekazał OKO.press, protestująca kobieta to Katarzyna Augustynek. Jest emerytowaną lektorką języka angielskiego i hiszpańskiego, a także współzałożycielką nieformalnej grupy opozycji ulicznej "Polskie Babcie".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >