Woda wlewa się do metra. Stacja zalana. Zamknięto przystanek w Śródmiesciu

Autor Karolina Kraushar - 29 Czerwca 2020
Zakmnięta stacja metraŹródło: Facebook, Magdalena Morawska

Utrudnienia w kursowaniu metra linii M1. - Ze względu na intensywne opady deszczu stacja metro Ratusz Arsenał została zamknięta - informuje Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. Pociągi kursują i zatrzymują się w tej chwili na wszystkich stacjach z wyłączeniem przystanku Metro Ratusz Arsenał. - Postanowiliśmy wyłączyć przystanek z użytku, aby woda nie wdarła się do stacji - dodaje Bartoń.

Ulewa nad Warszawą

W poniedziałek po godzinie 16 nad Warszawą przeszła ogromna ulewa. Woda zalała wszystkie dzielnice. Płynęły ulice na Mokotowie, Pradze-Południe, w Śródmieściu. Zalana została trasa Łazienkowska i Wisłostrada. Na ulicach powstały ogromne utrudnienia. - Z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują poważne utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej - czytamy w komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: ogromna akcja antyterrorystów w Warszawie. Pościg, wielki huk. Co się dzieje?
2. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać

Zalane wejście do metra

Jak donoszą nasi czytelnicy, zalane zostało wejście do metra Ratusz Arsenał w Śródmieściu. Woda wlewała się do środka, dlatego służby zdecydowały się o zamknięciu stacji. Pociągi przejeżdżają przez przystanek, ale się na nim nie zatrzymują. - Z przyczyn technicznych została zamknięta dla ruchu stacja metra linii M1 RATUSZ ARSENAŁ . Pociągi nie zatrzymują się na stacji - brzmi komunikat na stronie WTP.

Strażacy mają pełne ręce roboty

Do godziny 18 strażacy mieli aż 350 zgłoszeń dotyczących zalań w Warszawie. - Obecnie wpłynęło do nas już 350 zgłoszeń, i cały czas pojawiają się nowe - relacjonuje kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. Jak przekazał nam strażak, najbardziej ucierpiały dzielnice: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wola, Praga-Południe i Praga-Północ. - Są to głównie zgłoszenia dotyczące zalanych piwnic, garaży oraz ulic - przekazał wawainfo.pl Kapczyński. - W tej chwili najgorsza sytuacja jest w Warszawie, w innych częściach województwa nie ma tak wielu zgłoszeń - dodał z kolei mł. bryg. Karol Kierzkowski rzecznik mazowieckiej straży pożarnej. Autorem filmów i zdjęć jest Magdalena Morawska.

Piękna Karolina rozbiła się na motocyklu. Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadkuPiękna Karolina rozbiła się na motocyklu. Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadkuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  2. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  3. Jak wyglądały wybory prezydenckie w Warszawie? (galeria z waszych zdjęć)
  4. Samolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w Warszawie
  5. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
  6. Najsmutniejsze możliwe doniesienia z Polski. Nie żyje dwójka malutkich dzieci, tragiczna śmierć
Jak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieJak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieCzytaj dalej

Następny artykuł