Awantury w kolejce do testów na koronawirusa

Autor Mateusz Dolak - 30 Marca 2021
Źródło: wawainfo.pl

III fala pandemii koronawirusa w Polsce trwa w najlepsze. Rośnie liczba nowych wykrytych przypadków, a to przekłada się na ilość wykonywanych testów. W Warszawie kolejki przed punktami wymazowymi to codzienność. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" przed jednym z nich doszło do awantury pomiędzy pieszym a kierowcą.

Kolejka do punktu wymazów

Chodzi o punkt przy ulicy Ostródzkiej na Białołęce, który jest jednym z bardziej obleganych w stolicy.

Ostródzka, to jednopasmowa, wąska ulica prowadząca na osiedle domków szeregowych. Wraz z dynamiczną rozbudową dzielnicy, okazała się jedną z ważniejszych dróg prowadzących na Zieloną Białołękę.

Stworzenie punktu wymazów tylko pogorszyło dramatyczną sytuację drogową w tej okolicy. - Od kilkunastu dni mamy notoryczny korek pod domem. Ustawiają się o godz. 10 i stoją do 17, czyli do zamknięcia punktu. Oczywiście cały czas na włączonych silnikach - opowiada w rozmowie z "Wyborczą" pan Tomasz, mieszkaniec sąsiedniego osiedla.

Awantura z pieszymi

Mieszkańcy okolicy mają dość spalin z aut, a także zatoru, który blokuje im dojazd i dojście do domów. Część samochodów oczekujących w kolejce zjeżdża na chodnik, który jest bardzo wąski.

Pan Tomasz opowiada, że nie ma jak ominąć aut, a większość kierowców nie reaguje na uwagi. Samochody przeszkadzają rodzicom z dziećmi. Kierowcy nie zostawiają miejsca na chodniku. Trudno jest zmieścić wózek z dziećmi.

Jeden ze spacerów mężczyzny zakończył się gigantyczną awanturą. - Kolejny raz nie mogłem przejść, więc złożyłem lusterko w jednym ze stojących aut, żeby zmieścić się z wózkiem. A kierowca wyskoczył i podbiegł do mnie z włączonym paralizatorem - relacjonuje Tomasz.

Mężczyzna zareagował krzykiem i tylko pojawienie się sąsiadów powstrzymało kierowcę od użycia paralizatora.

Policja bezradna

Na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze powiedzieli, że to wina pieszego - bo złożył lusterko.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że sznur aut blokuje też przejazd komunikacji miejskiej. Kiedy zablokowany został przystanek, na miejsce przyjechał dyżurny ZTM, który skierował samochody stojące w kolejce na ... chodnik.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: "Gazeta Wyborcza", wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News