wawainfo.pl
Autobus pod szlabanem

czytelniczka/facebook

Autobus miejski utknął pod szlabanem kolejowym

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Na maila naszej redakcji otrzymaliśmy zdjęcia autobusu, który znalazł się pod szlabanem kolejowym. Zaniepokojona czytelniczka poprosiła o interwencję, ponieważ według niej sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

Przejazd na Łodygowej

"Znalazłam je na Facebooku. Mam nadzieję, że ktoś zajmie się tą sprawą. Tym bardziej, że w Warszawie w ostatnim czasie było wiele wypadków z udziałem autobusów" - napisała do nas czytelniczka.

Zdjęcia wykonane zostały na przejeździe kolejowym przy ulicy Łodygowej. Widzimy na nich autobus linii 245 należący do firmy Arriva, który znajduje się pod szlabanem. Na zdjęciach nie ma innych aut przed autobusem, ani też przejeżdżającego pociągu.

Wersja kierowcy

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, który nadzoruje pracę przewoźników w Warszawie. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że sprawa będzie wyjaśniana.

- Zarząd Transportu Miejskiego może nałożyć na operatora karę finansową zgodnie z przepisami umowy. Natomiast kierowca nie jest pracownikiem ZTM i ewentualne konsekwencje wobec niego może wyciągnąć jego pracodawca czyli operator. Zobowiązaliśmy operatora do poinformowania nas o podjętych krokach - powiedział nam Tomasz Kunert.

Skontaktowaliśmy się też z rzecznikiem prasowym Arrivy. Przedstawiciele firmy zapewnili, że zrobią wszystko, by jak najszybciej wyjaśnić jak doszło do tego incydentu. - Z informacji przekazanych przez kierowcę, wynika że szlaban otworzył się, a kiedy samochody przed autobusem i autobus ruszyły, wtedy zaczął się zamykać - powiedziała Joanna Parzniewska. I dodała, że zabezpieczony zostanie monitoring z autobusu, który potwierdzi (lub nie) - wersję kierowcy.

Kluczowe w tej sprawie będzie nagranie pokazujące sygnalizator znajdujący się przy szlabanie. Jeśli przed wjazdem świecił się czerwony sygnał, kierowca nie miał prawa znaleźć się na torach. Jeśli jednak światło było wyłączone, nie można obwiniać kierowcy za awarię urządzeń należących do PKP.

Komentarze

Sprawa wywołała ogromne poruszenie na Facebooku. Komentujący zastanawiają się dlaczego autobus znalazł się pod szlabanem. "Może w momencie wjeżdżania na tory nie było informacji ze zamykany będzie szlaban" - pyta Romek. Z odpowiedzią śpieszy mu Ania: "Zanim zamknie się szlaban migają czerwone światła. Jest czas na reakcję"

Pojawiają się też wypowiedzi, które mogą potwierdzać wersję kierowcy. "Niekoniecznie na tym przejeździe. Zdarzyło mi się czekać na przejazd za samochodem. Szlaban się podniósł i natychmiast zaczął się z powrotem opuszczać. Szlaban spadł na pakę tego dostawczaka" - napisał Rafał.

Do sprawy będziemy wracać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Fotoradar na Grójeckiej zarejestrował najwięcej przewinień drogowych w całym kraju

  • Strzały w Sejmie. Jedna osoba jest ranna

  • Wybuch pieca w Świerczach: z powodu żałoby zmienił się przebieg finału WOŚP

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: facebook, czytelniczka

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >