wawainfo.pl > Wiadomości > Autobus miejski utknął pod szlabanem kolejowym
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Autobus miejski utknął pod szlabanem kolejowym

Autobus pod szlabanem
czytelniczka/facebook

Przejazd na Łodygowej

"Znalazłam je na Facebooku. Mam nadzieję, że ktoś zajmie się tą sprawą. Tym bardziej, że w Warszawie w ostatnim czasie było wiele wypadków z udziałem autobusów" - napisała do nas czytelniczka.

Zdjęcia wykonane zostały na przejeździe kolejowym przy ulicy Łodygowej. Widzimy na nich autobus linii 245 należący do firmy Arriva, który znajduje się pod szlabanem. Na zdjęciach nie ma innych aut przed autobusem, ani też przejeżdżającego pociągu.

Wersja kierowcy

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, który nadzoruje pracę przewoźników w Warszawie. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że sprawa będzie wyjaśniana.

- Zarząd Transportu Miejskiego może nałożyć na operatora karę finansową zgodnie z przepisami umowy. Natomiast kierowca nie jest pracownikiem ZTM i ewentualne konsekwencje wobec niego może wyciągnąć jego pracodawca czyli operator. Zobowiązaliśmy operatora do poinformowania nas o podjętych krokach - powiedział nam Tomasz Kunert.

Skontaktowaliśmy się też z rzecznikiem prasowym Arrivy. Przedstawiciele firmy zapewnili, że zrobią wszystko, by jak najszybciej wyjaśnić jak doszło do tego incydentu. - Z informacji przekazanych przez kierowcę, wynika że szlaban otworzył się, a kiedy samochody przed autobusem i autobus ruszyły, wtedy zaczął się zamykać - powiedziała Joanna Parzniewska. I dodała, że zabezpieczony zostanie monitoring z autobusu, który potwierdzi (lub nie) - wersję kierowcy.

Kluczowe w tej sprawie będzie nagranie pokazujące sygnalizator znajdujący się przy szlabanie. Jeśli przed wjazdem świecił się czerwony sygnał, kierowca nie miał prawa znaleźć się na torach. Jeśli jednak światło było wyłączone, nie można obwiniać kierowcy za awarię urządzeń należących do PKP.

Komentarze

Sprawa wywołała ogromne poruszenie na Facebooku. Komentujący zastanawiają się dlaczego autobus znalazł się pod szlabanem. "Może w momencie wjeżdżania na tory nie było informacji ze zamykany będzie szlaban" - pyta Romek. Z odpowiedzią śpieszy mu Ania: "Zanim zamknie się szlaban migają czerwone światła. Jest czas na reakcję"

Pojawiają się też wypowiedzi, które mogą potwierdzać wersję kierowcy. "Niekoniecznie na tym przejeździe. Zdarzyło mi się czekać na przejazd za samochodem. Szlaban się podniósł i natychmiast zaczął się z powrotem opuszczać. Szlaban spadł na pakę tego dostawczaka" - napisał Rafał.

Do sprawy będziemy wracać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: facebook, czytelniczka

Tagi: autobus ZTM
Powiązane