Fotoradar na Grójeckiej zarejestrował najwięcej przewinień drogowych w całym kraju

Autor Mateusz Dolak - 31 Stycznia 2021
Fotoradar w Warszawie rekordzistą w PolsceŹródło: gitd

Uwaga kierowcy z Warszawy. Lepiej zdejmijcie nogę z gazu na Grójeckiej. To właśnie na tej ulicy stoi fotoradar, który zarejestrował najwięcej przewinień w całej Polsce. Kierowców, którzy złamali tutaj przepisy w 2020 roku były tysiące.

1,3 miliona wykroczeń

Główny Inspektorat Transportu Drogowego podzielił się danymi o fotoradarach w Polsce. Jak wynika ze statystyk, tylko w 2020 roku urządzenia zarejestrowały 1,3 miliona wykroczeń. Najwięcej z nich - 330 tysięcy - było na terenie Mazowsza.

- Zwracamy jednak uwagę, że liczba fotoradarów w województwach nie jest jednakowa. To może wpływać na skalę w poszczególnych regionach - wyjaśniła Karolina Wieczorek z GITD.

Znienawidzone przez niektórych kierowców pomarańczowe skrzynki najczęściej rejestrowały pojazdy, które przekraczały dozwoloną prędkość, ale nie brakowało też tych, które nie zatrzymały się na czerwonym świetle. Takich przypadków było aż 40 tysięcy.

CIS wydało oświadczenie w sprawie wypadku w Sejmie. Potwierdzili, że doszło do postrzałuCIS wydało oświadczenie w sprawie wypadku w Sejmie. Potwierdzili, że doszło do postrzałuCzytaj dalej

- W porównaniu do 2019 roku o 15,5 procent spadła liczba naruszeń dotyczących przekroczenia prędkości. Wzrosła natomiast liczba przypadków przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stwierdzono 7,7 tysięcy takich przypadków - wymieniła Wieczorek.

Rekord padł w stolicy

Okazuje się, że najwięcej przewinień w całej Polsce zarejestrował fotoradar znajdujący się w Warszawie przy ulicy Grójeckiej. Urządzenie, które stoi na skrzyżowaniu z ulicą Dickensa i mierzy prędkość kierowców jadących w kierunku centrum, zarejestrowało aż 18,5 tysiąca pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość.

Fotoradar na skrzyżowaniu Grójeckiej i Dickensa

Fotoradar na Grójeckiej ma nawet swoją stronę w google. Kierowcy z Warszawy znają go bardzo dobrze, bo działa od wielu lat. Zanim pieczę nad fotoradarami w naszym kraju przejął Główny Inspektorat Transportu Drogowego należał on do stołecznej straży miejskiej.

Na portalu tvnwarszawa.pl możemy znaleźć informację, że w 2013 roku na skrzyżowaniu Grójeckiej i Dickensa stały dwa takie urządzenia. W artykule sprzed 8 lat widnieje informacja, że wówczas zarejestrowały aż 35 411 wykroczeń, a budżet Warszawy powiększył się o 5 992 600 zł.

W stolicy działa około 30 fotoradarów. Urządzenia mierzące prędkość znajdują się między innymi przy ulicach: Sobieskiego, Witosa, Sikorskiego, Zamienieckiej, Ostrobramskiej, Fieldorfa, w al. Stanów Zjednoczonych, alei KEN, Alei Krajowskiej, ulicy Pileckiego, Modlińskiej, Radzymińskiej, Spacerowej, Słomińskiego, Przyczółkowej, Rosochata czy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: ilustracyjne gitd

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News