wawainfo.pl > Mazowsze > Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki
(screen) Twitter/piotr4913

Antyszczepionkowcy wdarli się do punktu szczepień. Twierdzili, że w ramach szczepień dokonuje się eksperymentów na dzieciach. Grupa "Polskie Żółte Kamizelki" chce stawić "opór bezprawiu rządu i policji".

- Zjednoczeni do walki, zmęczeni systemem. Wolni ludzi podejmują inicjatywę stawiającą opór bezprawiu rządu i policji. W nas siła i moc. Bez podziałów, bezpartyjni. Idziemy po wolność. Dołącz do nas! - piszą o sobie "Polskie Żółte Kamizelki" na Facebooku.

Grodzisk Mazowiecki: atak antyszczepionkowców na punkt szczepień

W niedzielę opublikowano nagrania z ataku tej grupy na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Dostępu do środka bronili pracownicy placówki. Szarpaninę musiały uspokoić policja i straż miejska.

Organizacja kolportowała ulotki, w których pisała, że czas "zatrzymać eksperymenty na dzieciach".

Dwie osoby zostały zatrzymane - jedna za naruszenie nietykalności osobistej policjanta, a druga za groźby karalne wymierzone w policjantów.

Ruch protestował również w Lubinie na Dolnym Śląsku i w Warszawie. Jego nazwa nawiązuje do ruchu Żółtych Kamizelek we Francji, które przeciwstawiały się polityce rządowej we Francji.

Głosy sprzeciwu wobec ataku w Grodzisku

W internecie pojawiło się wiele głosów sprzeciwu w związku z atakiem. Czekano również na ostrą reakcję rządu - sytuację skrytykował minister Adam Niedzielski.

Nie wszyscy byli jednak przeciwni. Wielu komentujących zdarzenie twierdziło, że wreszcie ktoś chciał zareagować ws. szczepień.

Sam ruch wydał też komunikat po ataku na punkt w Grodzisku Mazowieckim. Sebastian Podsiadły z Ruchu Żółtych Kamizelek złożył w imieniu organizacji następujące oświadczenie: "W naszej grupie nie ma żadnej osoby, która jest zaszczepiona na COVID-19. Ale protestujemy nie przeciwko samej idei szczepień, ale przeciw segregacji sanitarnej. (...) Nie jest tak, że jesteśmy przeciwni szczepionkom i będziemy chodzić i zarażać. Nie chcemy być po prostu dyskryminowani i należeć do gorszej kategorii osób".

W Polsce zaszczepionych jest nieco ponad połowa osób. Rząd stosuje wciąż politykę zachęcania i nie ma zamiaru ograniczać wstępu do miejsc publicznych osobom niezaszczepionym ani wprowadzać obowiązku szczepień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wp.pl zdjęcie główne: (screen) Twitter/piotr4913

Powiązane