wawainfo.pl

Akcja straży miejskiej na Gocławiu. Odholowują źle zaparkowane auta

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Straż Miejska i holowniki na Gocławiu. W piątek trwa akcja odholowywania samochodów, które zaparkowane są wzdłuż jezdni na ulicy Meissnera. W tym przypadku nie będzie taryfy ulgowej, bo równo o godzinie 19.00 zaczyna się wymiana nawie

Holowniki na Gocławiu

Jak powiedział nam Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej, do godziny 14 odholowano około 10 pojazdów. - Strażnicy zlecają te działania firmom, które współpracują z miastem. Oczywiście na początku starają się odnaleźć właścicieli i nakłonić ich, by samodzielnie przeparkowali auta - wytłumaczył nam rzecznik.

Działania odbywają się zgodnie z prawem. - Zarząd Dróg Miejskich co najmniej pięć dni przed remontem musi ustawić tabliczki z informacją o zakazie parkowania. W tym przypadku kierowcy mieli dużo czasu, by się dostosować - dodał Jabraszko.

Tabliczki o których mowa, to znaki T24, informujące, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty i odholowany na koszt właściciela.

523 złote

Jak czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich, odholowanie samochodu osobowego o masie do 3,5 tony w 2021 roku kosztuje 523 złote. Kierowca musi też zapłacić za każdą dobę postoju na parkingu. Jedna doba kosztuje 44 złote.

Jeśli kierowca nie odbierze samochodu w ciągu trzech miesięcy, ratusz będzie mógł wystąpić do sądu z wnioskiem o orzeczenie przepadku pojazdu na rzecz powiatu. "Koszty związane z usunięciem, przechowywaniem, oszacowaniem, sprzedażą lub zniszczeniem pojazdu od wydania dyspozycji jego usunięcia do zakończenia postępowania zostaną ustalone i nałożone na właściciela, wszystkich współwłaścicieli i użytkowników w decyzji administracyjnej." - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont Meissnera

Remont nawierzchni wzdłuż ulicy Meissnera rozpocznie się w piątek o godzinie 19 i potrwa do poniedziałku do 4 nad ranem. Drogowcy zamkną dla ruchu północno-wschodnią jezdnię ulicy na odcinku od Fieldorfa Nila w kierunku Bora-Komorowskiego.

Niemożliwy będzie przejazd ulicą Meissnera na wskazanym wyżej odcinku. Kierowcy będą musieli poruszać się objazdem wyznaczonym przez Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto wszystkie wloty do ulic poprzecznych i zjazdy do przyległych posesji zostaną zamknięte. Niemożliwy będzie przejazd na wprost z ulicy Jugosławiańskiej, a także skręt z Fieldorfa Nila w Meissnera. Pas do skrętu w lewo z ul. Fieldorfa Nila w ul. Meissnera zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu.

Ruch pieszych na Meissnera zostanie utrzymany. Piesi będą mogli poruszać się po chodniku, ale nie będą mogli przechodzić na drugą stronę jezdni.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • "Boję się wyjść przed klatkę". Mieszkanki Mokotowa prześladowane przez ekshibicjonistę

  • Seria niebezpiecznych wypadków w Warszawie. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi

  • W weekend rozpoczną się kolejne prace drogowe na Gocławiu. Będą utrudnienia w ruchu

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >