wawainfo.pl
W związku ze śnieżycą w Warszawie ZTM wydał ostrzeżenie.

Piotr Molecki/East News

Śnieżyca paraliżuje Warszawę. Ogromne utrudnienia na drogach. ZTM wysyła ostrzeżenia

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Nagła śnieżyca sparaliżowała w czwartek Warszawę, powodując ogromne utrudnienia na stołecznych drogach. Chociaż na ulice wyjechały posypywarki Zarządu Oczyszczania Miasta, to jednak ZTM ostrzega przed możliwymi opóźnieniami i zmianami tras pojazd&o

Śnieżyca w Warszawie. ZTM ostrzega

W czwartek (10.12) około godziny 14 Warszawę nawiedziła śnieżyca, która spowodowała ogromne utrudnienia komunikacyjne na stołecznych drogach. Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał na ulicę posypywarki i piaskarki, zarazem przypominając kierowcom o konieczności zmiany opon na zimowe.

Ostrzeżenie o możliwych opóźnieniach i zmianach tras pojazdów stołecznej komunikacji miejskiej wydał w związku z tym ZTM. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych marznących opadów występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP - czytamy w komunikacie z godziny 14:26. 

Utrudnienia na drogach

Trudne warunki pogodowe stanowią utrudnienie nie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zakorkowana jest niemal cała Warszawa, w szczególności trasa S8, ulica Wawelska, Aleje Jerozolimskie i Aleja Prymasa Tysiąclecia.

Prawdziwej zimy nie widać?

Chociaż spowodowane śnieżycą utrudnienia na ulicach Warszawy wyglądają poważnie, to jednak zdaniem meteorologów jest to sytuacja krótkotrwała. - Na razie takiej prawdziwej zimy nie widać - stwierdził w rozmowie z wawainfo.pl rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski

-  Idzie ocieplenie i w województwie mazowieckim dzisiaj jeszcze temperatura wzrośnie do zera, na zachodzie województwa nawet do 2 stopni Celsjusza. Dziś w nocy temperatura utrzyma się na poziomie od minus 1 `stopni Celsjusza do 0 i raczej nie będzie śniegu. Pojawi się za to mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów - dodał Walijewski.

IMGW ostrzegał już wczoraj

Przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi na stołecznych i mazowieckich drogach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał już wczoraj, zapowiadając marznący deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg oraz oblodzenia jezdni. 

- Jutro nad ranem i przed południem prognozujemy opady marznące, które mogą być zagrożeniem i utrudnieniem komunikacyjnym - czytamy we wpisie opublikowanym w środę na Twitterze przez IMGW-PIB METEO POLSKA.

[EMBED-1139]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło

Czytaj więcej >
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących

Czytaj więcej >

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

Czytaj więcej >

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >