wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Żółte niebo nad Warszawą. Mamy zdjęcia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 15.06.2022 02:02

Żółte niebo nad Warszawą. Mamy zdjęcia

Żółte niebo
wawainfo.pl

Żółte niebo nad Warszawą. Niesamowite zjawisko tuż przed kolejną burzą właśnie dotarło do stolicy. Mamy zdjęcia.

Po porannych nawałnicach i na chwilę przed kolejnym zagrożeniem meteorologicznym nad Warszawą ukazało się żółte niebo. Pierwsze zmiany odnotowano przed godziną 21:00.

Żółte niebo nad Warszawą niedługo zastąpią burze

Kolor nieba jest powiązany z kilkoma zjawiskami, bezpośrednio wpływającymi na naszą optyką. Mowa przede wszystkim o kroplach wody, kryształkach lodu oraz pyłach zawieszonych w powietrzu.

Niespotykana sytuacja nie potrwa długo. Równolegle nad Warszawą zaczynają gromadzić się ciemne chmury.

Pamiętajmy, by żółte niebo obserwować z bezpiecznego miejsca. Nad Warszawę właśnie nadciąga kolejna burza. W niektórych dzielnicach już widać pierwsze wyładowania atmosferyczne.

W stolicy prognozuje się burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 do 40 milimetrów. Spodziewać należy się także porywów wiatru nawet do 110 kilometrów na godzinę. Miejscami wystąpi grad.  

>
>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl