wawainfo.pl
Straż pożarna

Maseczki

Nowe zasady w noszeniu maseczek. Dodano ważny wyjątek. Będzie obowiązywał od poniedziałku

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W poniedziałek zaczną obowiązywać nowe zasady w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z rozporządzeniem, zwiększy się ilość osób w sklepach i kościołach. Będziemy mogli też wyjść na zewnątrz w celach rekreacyjnych. Otwarte zostaną parki i lasy.

Łagodzenie obostrzeń

Na stronie rządowej pojawiła się treść rozporządzenia, które będzie obowiązywało od 20 kwietnia. Znajdujemy w nim wszystkie szczegóły zmian, które będą dotyczyły Polaków. Oprócz poluzowania ograniczeń, okazuje się, że nie w każdym miejscu będziemy musieli zasłaniać twarz. Jak czytamy w dokumencie rządowym, obowiązek ten nie będzie dotyczył osób, które znajdują się w lesie. 

Do kiedy obowiązek noszenia maseczek?

Jak już pisaliśmy, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji przypomniał jak ważne jest zasłanianie ust oraz nosa w miejscach publicznych oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu w miejscach publicznych, który wynosi 2 metry. Pytany przez dziennikarzy o obowiązek noszenia maseczek, chust lub szalików, powiedział, że będzie on obowiązywał do momentu wynalezienia szczepionki. Szumowski podkreślił również rolę częstej dezynfekcji rąk i powierzchni oraz przestrzegania kwarantanny przez osoby zakażone lub takie, które mogły się zakazić. - Od tego, na ile będziemy zachowywali ten dystans i reguły sanitarne zależy, czy będziemy mogli przejść do kolejnego etapu - mówił Łukasz Szumowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >