Nowe zasady w noszeniu maseczek. Dodano ważny wyjątek. Będzie obowiązywał od poniedziałku

Autor Mateusz Dolak - 19 Kwietnia 2020
Straż pożarnaŹródło: Maseczki

W poniedziałek zaczną obowiązywać nowe zasady w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z rozporządzeniem, zwiększy się ilość osób w sklepach i kościołach. Będziemy mogli też wyjść na zewnątrz w celach rekreacyjnych. Otwarte zostaną parki i lasy. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Łagodzenie obostrzeń

Na stronie rządowej pojawiła się treść rozporządzenia, które będzie obowiązywało od 20 kwietnia. Znajdujemy w nim wszystkie szczegóły zmian, które będą dotyczyły Polaków. Oprócz poluzowania ograniczeń, okazuje się, że nie w każdym miejscu będziemy musieli zasłaniać twarz. Jak czytamy w dokumencie rządowym, obowiązek ten nie będzie dotyczył osób, które znajdują się w lesie.

Do kiedy obowiązek noszenia maseczek?

Jak już pisaliśmy, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji przypomniał jak ważne jest zasłanianie ust oraz nosa w miejscach publicznych oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu w miejscach publicznych, który wynosi 2 metry. Pytany przez dziennikarzy o obowiązek noszenia maseczek, chust lub szalików, powiedział, że będzie on obowiązywał do momentu wynalezienia szczepionki. Szumowski podkreślił również rolę częstej dezynfekcji rąk i powierzchni oraz przestrzegania kwarantanny przez osoby zakażone lub takie, które mogły się zakazić. - Od tego, na ile będziemy zachowywali ten dystans i reguły sanitarne zależy, czy będziemy mogli przejść do kolejnego etapu - mówił Łukasz Szumowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News