16-letnia Gabrysia wyszła z domu, kontakt z nią się urwał. Policja i rodzina błagają o pomoc

Autor Natalia Godek - 20 Grudnia 2020
Gabriela MazurowskaŹródło: policja

Dziewiątego listopada 16-letnia Gabrysia wyszła z domu i nie wróciła. Od tej pory nie było z nią żadnego kontaktu. Policja opublikowała wizerunek zaginionej dziewczyny i prosi o pomoc.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Zaginęła 16-latka z Ochoty. - Wydział do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzi czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu, zaginionej Gabrieli Mazurowskiej - poinformował mł. asp. Karol Cebula z policji.

Nastolatka samowolnie wyszła z domu dziewiątego listopada około godziny 21.00. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną i nie wiadomo gdzie przebywa. Rodzina i funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które widziały dziewczynę lub mają jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu.

Na stronie komendy z Ochoty pojawił się rysopis nastolatki: wzrost około 170 cm, szczupła sylwetka, włosy długie koloru brązowego, oczy brązowe, pieprzyk na lewym policzku, kolczyk w nosie. Wizerunek 16-latki został też opublikowany na portalach poszukujących zaginionych.

Dziewczyna w dniu zaginięcia ubrana była w bluzę z kapturem koloru czarnego zapinaną na suwak, spodnie materiałowe czarne oraz buty sportowe koloru pudrowy róż.

- Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Gabrieli Mazurowskiej proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji przy ul. Opaczewskiej 8, tel. 47 723 93 50, 47 723 93 51, najbliższą jednostką lub całodobowymi numerami 112 i 997. Informacje można również przekazywać na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl - czytamy w komunikacie policji.

Gabriela Mazurowska

Mnogość zaginięć

Jak podała ITAKA, pozarządowa organizacja, która szuka zaginionych oraz wspiera ich rodziny, w ubiegłym roku z Polsce zginęło 718 osób. Zaledwie 270 z nich zostało odnalezionych. Pozostali są wciąż poszukiwani (384 osoby), 61 z nich nie żyje, a troje popełniło samobójstwo. Ze statystyk wynika, że częściej od kobiet giną mężczyźni.

źródło: wawainfo.pl, ITAKA
zdjęcie główne: policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News