Awantura w Żabce, ekspedientce puściły nerwy. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczek

Autor Alicja Guz - 21 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Wojciech Sarnowski - materiał zlecony na potrzeby wpisu, CC BY-SA 4.0

Żabka jest jednym z popularniejszych sklepów w Polsce. Mieszkanka Warszawy opowiedziała, jak została potraktowana przez ekspedientkę Żabki, gdy zwróciła uwagę, że klienci wchodzą do sklepu bez maseczek. - Poczułam się potraktowana jak śmieć - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Joanna Krukowska z Warszawy, gdy ekspedientka wyprosiła ją ze sklepu.

Żabka a obowiązek zakrywania ust i nosa

Pani Joanna Krukowska z Warszawy opowiedziała Gazecie Wyborczej o przykrej sytuacji, która spotkała ją w jednym ze stołecznych sklepów Żabka. Jak podaje GW pani Joanna mieszka na bielańskim osiedlu Piaski i niedzielę przed godziną 18 wracała ze spaceru z córką i dwoma psami. Wówczas zatrzymała się koło sklepu Żabka przy ulicy Kochanowskiego. - Przez witrynę, zobaczyłam, że są tam klienci bez maseczek. Uznałam, że poczekam, aż wyjdą, żebym mogła bezpieczniej zrobić zakupy. Jednak długo to trwało, więc weszłam do środka. Oczywiście w maseczce - opowiedziała Gazecie Wyborczej.

Dzisiaj grzeje:
1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
3. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany

Klientka Żabki bała się wejść do sklepu

Gdy weszła do sklepu zapytała ekspedientki, czy został już zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa. - Zignorowała to, burknęła tylko coś pod nosem. Poprosiłam spokojnie, żeby przypomniała klientom o tym obowiązku. W odpowiedzi usłyszałam, że ekspedientka nie będzie wszystkich uszczęśliwiać. Więcej nie zdążyła powiedzieć, bo zza jednej z półek wyskoczyła druga sprzedawczyni i agresywnym tonem wykrzyczała: "Proszę natychmiast wyjść ze sklepu, pani nie zostanie obsłużona. Proszę stąd wyjść!" - wyjaśniła Gazecie Wyborczej pani Joanna.

Kobieta została wyproszona z Żabki

Pani Joanna zwróciła w Żabce uwagę, że obsługa sklepu powinna zadbać o bezpieczeństwo klientów. Jednak wtedy ponownie usłyszała, że ma opuścić sklep. - Co miałam zrobić? Wychodząc ze sklepu, widziałam jeszcze w lustrze, że ekspedientka robi w moim kierunku złośliwe miny i gesty, do tego puka się w czoło. Żaden z klientów nie zareagował. Może dlatego, że w całym sklepie tylko jedna osoba prócz mnie miała maseczkę? - tłumaczyła kobieta w rozmowie z Gazetą Wyborczą. - Poczułam się potraktowana jak śmieć - dodała z żalem kobieta. - Mam prawo czuć się zagrożona, bo z powodu dolegliwości zdrowotnych jestem szczególnie narażona na nieprzyjemności związane z zakażeniem. Poza tym mam 60 lat i przynajmniej dwa przypadki wśród znajomych poważnego przebiegu choroby spowodowanej koronawirusem, z czego jeden zakończył się śmiercią - wyjaśniała.

Wystarczyła sekunda, mężczyzna nie żyje. Tragedia na MazowszuWystarczyła sekunda, mężczyzna nie żyje. Tragedia na MazowszuCzytaj dalej

Sprawa Żabki zgłoszona w sanepidzie

Nazajutrz pani Joanna całe zajście zgłosiła w powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. - Urzędniczka, z którą rozmawiałam, powiedziała, że zdarzało się jej kupować w tej Żabce, i przyznała, że bezpieczeństwo epidemiologiczne pozostawia tam wiele do życzenia. Obiecała też interwencję - tłumaczyła kobieta.

Komentarz Żabki

Gazeta Wyborcza poinformowała, że o komentarz w tej sprawie poprosiła biuro prasowe sieci sklepów Żabka. Otrzymała taką odpowiedź: "Nasi franczyzobiorcy jako niezależni przedsiębiorcy samodzielnie zatrudniają pracowników i nimi zarządzają. Jednak, podpisując umowę, zobowiązują się do przestrzegania, wraz z pracownikami, standardów obsługi. [...] Mimo że przepisy nie pozwalają na egzekwowanie zakazu zakupu bez zasłonięcia ust i nosa, sprzedawcy w sklepach Żabka są zobowiązani do promowania bezpiecznych zachowań. Od początku pandemii wszystkim franczyzobiorcom przekazujemy informacje o nowych zaleceniach sanitarnych i przypominamy o tych już obowiązujących".

Niedziele handlowe wrócą? Jest projekt ustawy, pracodawcy biorą sprawy w swoje ręceNiedziele handlowe wrócą? Jest projekt ustawy, pracodawcy biorą sprawy w swoje ręceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół
  2. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Z ostatniej chwili: na miejscu pojawili się ludzie w kombinezonach, doszło do niebezpiecznej sytuacji
  4. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  5. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  6. Zacznie się już za kilkanaście godzin. Ogromne zagrożenie dla części Polski
W środku były wystraszone dzieci. Osiem osób utknęło w windzieW środku były wystraszone dzieci. Osiem osób utknęło w windzieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News