Katastrofa w Warszawie się powtórzyła. 30 lat temu autobus wypadł z mostu na tej samej trasie

Autor Karolina Kraushar - 26 Czerwca 2020
30-lat temu autobus wypadł z mostu na Trasie ToruńskiejŹródło: zdjęcia archiwalne

Wypadek na moście Grota-Roweckiego nie był pierwszym takim zdarzeniem drogowym w stolicy. Ponad 30 lat temu autobus jadący mostem na tej samej trasie przebił barierki i wypadł z drogi. W wypadku 25 czerwca 2020 roku zginęła jedna osoba, kilkanaście zostało poszkodowanych. Trzy dekady temu cudem nikt nie zginął.

Wypadek autobusu z 1987 roku

Do podobnego wypadku doszło ponad 30 lat temu. 19 czerwca 1987 roku autobus miejski wypadł z mostu na Trasie Toruńskiej. W zdarzeniu sprzed 33 lat nikt nie zginął. Pojazd, który wypadł z drogi przerwał się w połowie i uderzył czołem o zieleń pod Trasa Toruńską. Autobus został oddany do użytku rok przed wypadkiem. Był to Ikarus 260/280, model z lat. 80. Niestety, obecnie trudno jest znaleźć więcej informacji na temat tego co wydarzyło się ponad trzy dekady temu.

Wypadek autobusu na S8

25 czerwca 2020 roku jadący w kierunku Żoliborza autobus miejski linii 186 przebił barierki i spadł z mostu Grota-Roweckiego. Czoło autobusu uderzyło w ziemię przy Wisłostradzie, a jego tył zawisł na barierkach na trasie S8. W tragicznym wypadku zginęła 70-letnia kobieta, a 17 osób zostało rannych. Strażakom po południu udało się przeciąć autobus i odholować tył pojazdu. Najnowsze ustalenia dotyczące tragedii autobusu są wstrząsające. Jak podaje radio RMF FM, wszystko wskazuje na to, że młody kierowca był pod wpływem amfetaminy. Wcześniej radio informowało, że miał wysoką gorączkę.

Zginęła kobieta ponad 20 osób zostało rannych

W wypadku z 19 czerwca 1987 roku mimo rannych osób, żaden z pasażerów nie zginął. W tragedii z 2020 roku zginęła 70-letnia kobieta. 23 pasażerów zostało rannych, 17 z nich przetransportowano do szpitali. Dwie osoby zostały zabrane przez śmigłowce LPR, pięcioro poszkodowanych otrzymało pomoc na miejscu zdarzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News