wawainfo.pl > Wiadomości > Zarzuty po ogromnej tragedii. Matka osierociła trójkę dzieci
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:24

Zarzuty po ogromnej tragedii. Matka osierociła trójkę dzieci

wypadek w Cieciórkach
Pomoc Drogowa Płońsk Ciechanów TIR Tel.504950615 ROBEX.

Wypadek w Cieciórkach

We wtorek 9 czerwca doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Cieciórki. Ciężarówka z naczepą marki Scania zderzyła się z osobowym audi, którym podróżowała matka z trójką dzieci. Wstępne ustalenia wskazują na to, że ciężarówka jadąca od strony Warszawy w kierunku Mławy zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z prawidłową jadącym samochodem osobowym.

Kobieta zginęła w wypadku

W wyniku wypadku zginęła jadąca osobowym audi 36-letnia kobieta. Jej dzieci w wieku 2, 6 i 14 lat zostały ranne. W ciężkim stanie przetransportowano je śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Płońsku przedstawiła zarzuty 46-letniemu kierowcy ciężarówki. - Prokuratura 10 czerwca przedstawiła mężczyźnie kierującemu samochodem marki Scania zarzut popełnienia wypadku drogowego, umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, spowodowania skutku w postaci śmierci kierującej innym pojazdem i ciężkich obrażeń ciała małoletnim dzieciom tej kobiety - poinformowała Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy.

Sprawca wypadku nie trafi do aresztu

Prokuratura wnioskowała również o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, jednak sąd odrzucił wniosek. - Po przesłuchaniu podejrzanego wystąpiliśmy z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd nie uwzględnił tego wniosku. Zastosował środki wolnościowe, dozór - przekazała Ewa Ambroziak. Jak się dowiedzieliśmy, prokuratura będzie składać zażalenie w tej sprawie. Według kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Powiązane