Wyniki wyborów w Warszawie. Szczegółowe dane PKW

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzyli się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według danych przekazanych przez PKW Andrzej Duda drugą kadencję będzie prezydentem Polski. W Warszawie frekwencja wyborcza wyniosła 77,40 procent. Sprawdziliśmy, jak głosowali warszawiacy?

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Polacy mogli oddać swój głos na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne wyniki wyborów (głosy zliczone z 99,97 procent komisji wyborczych). Decyzją wyborców Andrzej Duda będzie sprawował urząd prezydenta przez drugą kadencję. Uzyskał on 51,21 procent poparcia. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 procent osób upoważnionych do oddania głosu. Frekwencja wyborcza wyniosła 67,97 procent.

Dzisiaj grzeje:
1. Duże ognisko koronawirusa na Mazowszu. Prawie 300 osób trafiło na kwarantannę
2. Fundusz Medyczny nie powstanie? Komisja Zdrowia nie będzie go rozpatrywać

Jak w wyborach prezydenckich głosowali Warszawiacy?

Uprawnionych do głosowania było 1 340 188 osób. Zwycięzcą w stolicy okazał się Rafał Trzaskowski. Głos na niego oddało 695 559 mieszkańców Warszawy (67,65 procent). Z kolei na Andrzeja Dudę w stolicy zagłosowało 332 554 wyborców (32,35 procent).

Frekwencja wyborcza w Warszawie

W Warszawie frekwencja wyniosła 77,40 procent. Najwięcej osób poszło do urn w Wilanowie. Tam frekwencja wyniosła 84,86 procent. Na drugim miejscu był Ursynów (82,29 procent), a na trzecim Wesoła (81,94 procent). Najmniejszą frekwencję odnotowano na Pradze-Północ (70,39 procent), w Śródmieściu (73,44 procent) i na Woli (74,62 procent).

Ktoś wrzucił nietypową kartę do głosowania w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że komisja uznała ją za ważnąKtoś wrzucił nietypową kartę do głosowania w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że komisja uznała ją za ważnąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN traci jedną z największych gwiazd. Znana dziennikarka odchodzi, zaskakująca decyzja już zapadła
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Duża różnica głosów
  4. Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Mieszkańcy Ursynowa byli jednomyślni
  5. Pierwsza taka sytuacja w historii. IPSOS potwierdził. Nie da się wskazać kto wygrał. Polacy czekają do jutra
  6. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii
Niebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedzNiebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedzCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News