wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

Pixabay

Wyniki wyborów w Warszawie. Szczegółowe dane PKW

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzyli się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według danych przekazanych przez PKW Andrzej Duda drugą kadencję będzie prezydentem Polski. W Warszawie frekwencja wyborcza wyn

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Polacy mogli oddać swój głos na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne wyniki wyborów (głosy zliczone z 99,97 procent komisji wyborczych). Decyzją wyborców Andrzej Duda będzie sprawował urząd prezydenta przez drugą kadencję. Uzyskał on 51,21 procent poparcia. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 procent osób upoważnionych do oddania głosu. Frekwencja wyborcza wyniosła 67,97 procent.

Jak w wyborach prezydenckich głosowali Warszawiacy?

Uprawnionych do głosowania było 1 340 188 osób. Zwycięzcą w stolicy okazał się Rafał Trzaskowski. Głos na niego oddało 695 559 mieszkańców Warszawy (67,65 procent). Z kolei na Andrzeja Dudę w stolicy zagłosowało 332 554 wyborców (32,35 procent).

Frekwencja wyborcza w Warszawie

W Warszawie frekwencja wyniosła 77,40 procent. Najwięcej osób poszło do urn w Wilanowie. Tam frekwencja wyniosła 84,86 procent. Na drugim miejscu był Ursynów (82,29 procent), a na trzecim Wesoła (81,94 procent). Najmniejszą frekwencję odnotowano na Pradze-Północ (70,39 procent), w Śródmieściu (73,44 procent) i na Woli (74,62 procent).

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >