Ktoś wrzucił nietypową kartę do głosowania w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że komisja uznała ją za ważną

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: gov.pl

W wyborach prezydenckich poparł swojego kandydata i... ulubioną drużynę piłkarską. Jeden z wyborców podczas drugiej tury wyborów nie mógł oprzeć się okazaniu radości z powodu zwycięstwa Legii Warszawa. Na karcie wyborczej, którą wrzucił do urny, napisał: "Legia Mistrz".

Nietypowa karta wyborcza w urnie

Do urny w jednej z komisji na Grochowie trafiła nietypowa karta do głosowania. Jeden z wyborców nie tylko poparł swojego kandydata na prezydenta, ale również okazał radość ze zwycięstwa swojej ukochanej drużyny piłkarskiej. Oddany kibic na karcie do głosowania, którą wrzucił do urny, umieścił napis: "Legia Mistrz". Głos ten jest ważny i został zaliczony przez komisję wyborczą.

Wybory prezydenckie 2020 - wyniki

W niedzielę wyborczą jeszcze nic nie było pewne. Według pierwszych sondażowych wyników głosowania różnica w poparciu dla obydwu kandydatów była tak niewielka, że niemożliwe było jednoznaczne wyłonienie zwycięzcy. W poniedziałkowy ranek Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki drugiej tury wyborów zliczone z 99,98 procent obwodów. Zgodnie z nieoficjalnymi danymi Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję. Zdobył on 51,1 procent poparcia wyborców, podczas gdy jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski - 48,9 procent głosów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News