wawainfo.pl
Plaga włamań w Płocku

East News

Plaga włamań na Mazowszu. Policja zatrzymała groźnego bandytę

7 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Plaga włamań w Płocku. Policja zatrzymała mężczyznę, który był już wcześniej karany. 35-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

Recydywista zatrzymany

Jak podała Komenda Miejska Policji w Płocku, w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali informacje o włamaniach do bloków, domów jednorodzinnych, a nawet do sklepu znajdującego się na terenie miasta. Policja twierdzi, że sprawcą była jedna osoba. 

Zatrzymany 35 - latek był już wcześniej znany płockim funkcjonariuszom i był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. "Wszystkich przestępstw dopuścił się w okresie tzw. recydywy." - czytamy na stronie płockiej Policji. Recydywa, zgodnie z Kodeksem Karnym, oznacza, że sprawca został uprzednio skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności, odbył co najmniej sześć miesięcy kary, a następnie w ciągu pięciu lat popełnił kolejne przestępstwo, które jest podobne do tego, za które był uprzednio skazany.

Włamania rabunkowe

Jak podaje KMP w Płocku, sprawca podczas włamań dokonywał grabieży. “Łupem złodzieja padały pieniądze, biżuteria oraz odzież i obuwie renomowanych marek. Włamywacz podczas swoich przestępczych działań dokładał wszelkich starań aby nie zostawiać śladów, które doprowadziłyby śledczych do ustalenia jego tożsamości.”

Skuteczna operacja zatrzymania podejrzanego miała miejsce w czwartek (3.12) i została przeprowadzona przez funkcjonariuszy kryminalnych z wydziału do walki z przestępczością płockiej komendy.

Po zatrzymaniu 35 - latek usłyszał kilka zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Jak czytamy w komunikacie płockiej komendy, “mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, a decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem. Podejrzanemu grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności."

Napad na bar

Liczne włamania w Płocku to, jak się okazuje, nie jedyne przestępstwa popełniane w ostatnim czasie na Mazowszu.

W poniedziałek informowaliśmy o włamaniu i kradzieży w wietnamskim Barze Gao na Stegnach, które miały miejsce dzień wcześniej. Prawdopodobni sprawcy (kobieta i mężczyzna) zostali uchwyceni na monitoringu. 

Pierwszego grudnia pisaliśmy natomiast o wyłudzeniach pieniędzy na kwotę niemal 20 tysięcy złotych. Przestępstwa dokonała kobieta, która podawała się za pracownika gazowni, a następnie pobierała opłaty od mieszkańców przy ulicy Krasnobrodzkiej na Bródnie.

W listopadzie informowaliśmy o napadzie rabunkowym na właściciela pizzerii Salsiccia na Bemowie. Skok był bardzo szybki i miał charakter rabunkowy. Napastnicy byli w maskach i z pistoletami.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne jest ilustracyjne: Arkadiusz Ziółek/East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >