wawainfo.pl
Włamania na Woli

Archiwum prywatne

Wchodzą, gdy lokatorzy są w środku, kradną dosłownie wszystko. Ludzie boją się włamywaczy

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

W okresie świątecznym doszło do kilku włamań na warszawskiej Woli. Naszej redakcji udało się dotrzeć do dwóch poszkodowanych rodzin. Jedno z włamań miało miejsce przy alei Solidarności, przestępcy weszli do mieszkania podczas obecności lokator&oacu

Ukradli nawet spirytus 

Do jednej z kradzieży doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia przy alei Solidarności 94. W trakcie włamania w mieszkaniu przebywali lokatorzy. - Oglądaliśmy telewizję, złodzieje musieli nas widzieć - zapewnia pani Magda. Włamywacze przecięli siatkę, która była zamontowana w oknie, aby dostać się do pokoju. Z mieszkania wynieśli magnetofon, wkrętarkę, drukarkę oraz kilka rzeczy z komody. - A nawet spirytus, który kupiłam do odkażania, słodycze oraz puzzle. Wynosili rzeczy, które wpadły im w ręce - wymienia okradziona kobieta. 

Byliśmy za drzwiami 

- Nic nie słyszeliśmy. Drzwi do pokoju były zamknięte. Siedzieliśmy w drugim pomieszczeniu. Okna do obu są po jednej stronie, złodzieje na pewno nas widzieli. Pewnie zajrzeli, że w drugim pokoju jest pusto i tam weszli - relacjonuje okradziona kobieta. - To musiały być dwie osoby, drukarka, którą ukradli była spora, jeden z nich musiał ją podać drugiemu przez okno - zauważa. Złodzieje najprawdopodobniej się spłoszyli i zaczęli szybko uciekać z miejsca kradzieży, ponieważ pogubili skradzione puzzle.

Złodzieje nie byli sami w pokoju

Włamywacze nie bali się kota lokatorów. - Kiedy weszłam do pokoju, kot był bardzo przestraszony, na szczęście nic mu nie zrobili i nie wyskoczył przez okno. Siatka, którą przecięli była właśnie po to, aby nie uciekł - tłumaczy kobieta. Złodzieje niczego nie zniszczyli, wyjmowali z szuflady rzeczy i odkładali je na jedną stertę. Przełożyli gitarę, zaproszenia ślubne oraz dokumenty. - Nie zajrzeli we wszystkie miejsca, tylko w te bliżej okna. Widać, że się spieszyli - dodaje.   

Co na to policja?

- O tym, że nas okradziono dowiedzieliśmy się dopiero wtedy, kiedy mieliśmy położyć się spać. Okno w pokoju było uchylone, wietrzyliśmy przed snem - mówi pani Magda. - Nie liczę na policję. Od razu powiedzieli, że są problemy kadrowe i zapytali czy to w ogóle zgłaszamy. Złodzieje uciekali pewnie w stronę skrzyżowania, tam są kamery, może któraś ich złapała? Technicy nie odpowiadali na moje pytania. A funkcjonariusz kazał iść spać - twierdzi kobieta.

To nie jedyne włamanie na Woli

To nie jedyna kradzież w czasie świąt na Woli. Do drugiego włamania doszło między 10 a 13 kwietnia, przy ulicy Żytniej 58. W tym czasie nie było nikogo w domu, o zajściu pani Anna dowiedziała się dopiero po powrocie ze świąt. Z mieszkania zginęła biżuteria, żele do kąpieli, maszynki do golenia oraz pieniądze. - Wzięli plecak i wysypali jego zawartość, pewnie zapakowali tam łupy - mówi okradziona.

Okradli nawet dziecko

- Moje dziecko miało w skarbonce odłożoną sporą sumę pieniędzy, złodzieje zabrali wszystko. Zostawili tylko 10 złotych, nie wiem może na lody - dodaje kobieta. Z relacji pani Anny wynika, że włamywacze nie pozostawili po sobie bałaganu, jedynie ściągnęli walizki i segregatory z dokumentami.  - Technicy powiedzieli, że działali w rękawiczkach i nie zostawił po sobie żadnych śladów. 

Policja prowadzi śledztwo

Mieszkańcy dzielnicy zastanawiają się, czy to już plaga włamań. Rzecznik policji z Woli uspokaja. - To nie jest jeszcze odbiegająca od normy ilość kradzieży z włamaniem. Oczywiście dochodzi do nich, ale nie jest ich bardzo dużo. W tej chwili prowadzimy czynności w tych sprawach - twierdzi kom. Marta Sulowska. Z naszych informacji wynika, że w ostatnim czasie okradziono co najmniej trzy mieszkania. Poprosiliśmy policję o szczegółowe dane, czekamy na odpowiedź.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Wola

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >