Nie żyje 8 osób. Czarna niedziela na Mazowszu

Autor Aleksandra Olbryt - 31 Sierpnia 2020
nie żyjąŹródło: Pixabay

Wiadomości, które docierają do nas z Mazowieckiej Policji, są przytłaczające. Tylko w ciągu ostatniej doby na Mazowszu w wypadkach zginęło 7 osób. Mapa Wypadków Drogowych jest publikowana na oficjalnej stronie polskiej Policji od wakacji 2019 roku. Dzięki niej możemy na bieżąco śledzić zdarzenia na drogach.

Wiadomości z Mazowsza: czarny weekend

Tylko w niedzielę 30 sierpnia na mazowieckich drogach doszło do siedmiu śmiertelnych wypadków, w których łącznie zginęło siedem osób. Był to najtragiczniejszy dzień pod względem wypadków na Mazowszu od kilku miesięcy. Trudno wskazać przyczynę takiego bilansu - być może to kwestia niekorzystnego biometu, który powoduje dekoncentrację i znużenie u kierowców. Dodatkowo pogoda nie rozpieszcza Polaków od co najmniej tygodnia, a wiadomo, że podczas deszczu nietrudno o wypadek.

Policja apeluje: kierowcy, uważajcie!

Polska Policja apeluje do wszystkich kierowców o zwracanie uwagi na kilka prostych i niezwykle ważnych zasad bezpieczeństwa:

  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.
  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
  • Nie wyprzedzaj ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem!
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News