wawainfo.pl
Warszawa nocą

Pixabay

Gdzie spędzić długi weekend w Warszawie? Podajcie gdzie wyjeżdżacie

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W czwartek 11 czerwca obchodzone jest święto Bożego Ciała, które oznaczone jest czerwoną kartką w kalendarzu. Oznacza to, że ten dzień jest wolny od pracy i zapowiada się długi weekend w Warszawie. Gdy dodatkowo w piątek wykorzystamy dzień urlopowy

Długi weekend w Warszawie

Boże Ciało w 2020 roku wypada 11 czerwca. Jak co roku jest to czwartek, więc niewiele potrzeba, by wydłużyć sobie weekend. Wystarczy w piątek w pracy wykorzystać jeden z przysługujących dni urlopowych i można cieszyć się dłuższym, czterodniowym weekendem. Jak ciekawie i przyjemnie spędzić długi weekend w Warszawie? Co warto zobaczyć w Warszawie? Mamy kilka propozycji.

Gdzie spędzić długi weekend?

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany na długi weekend niejednej osobie. Tych, którzy musieli zrezygnować z zagranicznych wyjazdów, pocieszamy: nic straconego - Polska też jest piękna! Zastanawiacie się, gdzie spędzić długi weekend? Oczywiście, w Warszawie. Jest tu tyle miejsc do zwiedzania i odpoczynku, że obawiamy się, że cztery dni to będzie zdecydowanie z mało, by poznać wszystkie najciekawsze zakątki stolicy.

Miejsca do zobaczenia w Warszawie

Każdy przynajmniej raz powinien zwiedzić w Warszawie Zamek Królewski, pospacerować Starym Miastem oraz odwiedzić Łazienki Królewskie. Jeśli te turystyczne punkty macie już odhaczone, polecamy trzy kolejne ciekawe miejsca w Warszawie. Dla wielbicieli historii spodoba się Muzeum Życia w PRL. Starsi mogą tu powspominać minione lata, a młodsi zapoznać się z realiami życia w Polsce za czasów PRL-u. Kolejnym ciekawym miejscem w Warszawie jest Papugarnia Carmen. To propozycja zarówno dla dużych, jak i małych, którzy lubią spędzać czas wśród barwnej natury. Z kolei Muzeum Neonów to ciekawe miejsce na mapie Warszawy, które przyciągnie uwagę osób lubiących wychodzić poza utarte schematy. Jest to bowiem jedyne miejsce w Polsce, gdzie zgromadzono najróżniejsze reklamy i napisy świetlne, które kiedyś zdobiły kawiarnie, dworce czy sklepy.

Co zobaczyć w Warszawie?

Gdybyśmy mieli wymieniać wszystkie miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie, najprawdopodobniej nie starczyłoby nam miejsca na stronie. Podamy więc jeszcze pięć widniejących na naszej liście miejsc, które każdy przynajmniej raz powinien zobaczyć w Warszawie. Po pierwsze Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce, które jest aż przesiąknięte historią i emocjami, które wywołuje to wydarzenie. Mając odrobinę czasu, warto zobaczyć w Warszawie również Centrum Nauki Kopernik. Gwarantowane atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Po trzecie Pałac Kultury i Nauki. Widok z tarasu widokowego zapiera dech w piersiach. Z kolei piękne Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Ostatnia nasza propozycja to warszawskie ZOO. Idealne miejsce na rodzinny spacer i zobaczenie zwierząt, których niedane jest nam oglądanie na co dzień.

Co jeszcze ciekawego w Warszawie?

Planując długi weekend w Warszawie, warto zrobić listę atrakcji, które chce się zobaczyć. Ostrzegamy, że jest ich tak dużo, że na wszystkie może nie starczyć czasu. Czekamy na wasze propozycje. Co jeszcze warto zobaczyć w Warszawie? Długi weekend to najlepsza okazja, by spożytkować go na dokładniejsze poznanie stolicy i odkrywanie kolejnych ciekawych miejsc na mapie Warszawy. Tylko nie zapomnijcie podzielić się z nami swoimi odkryciami!

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >