"Baby boom" w Warszawskim ZOO. Na świat przyszło ponad 250 maluchów

Autor - 14 Lipca 2020
Warszawskie zooŹródło: Warszawskie zoo

Aż 251 zwierząt przyszło na świat w warszawskim zoo i to wyłącznie od początku 2020 roku. Wśród nowo narodzonych maluchów znajdują się gepardy, lemury czy kangury. Zwierzaki wezmą udział w programach hodowlanych dla zagrożonych gatunków, prowadzonych przez europejskie stowarzyszenie ogrodów zoologicznych.

Warszawskie ZOO podczas pandemii

- 2020 to dotychczas jedyny rok w ponad 90-letniej historii Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, w którym placówka była zamknięta na kilka tygodni dla zwiedzających - poinformowała rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy Karolina Gałecka. Choć warszawiacy i turyści nie mogli odwiedzać zwierząt życie w ogrodzie toczyło się swoim biegiem. I tak w zaledwie pół roku w zoo pojawiło się ponad 250 nowych zwierząt.

zoo1zoo

Dzisiaj grzeje:
1. Nagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Kapitalna akcja w Lidlu, ale tylko do jutra. Śpiesz się, 6 butelek dostaniesz za darmo

Nowi podopieczni warszawskiego ZOO

Stołeczny ogród zoologiczny posumował ubiegłe półrocze. Zaledwie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na świat w placówce przyszło aż 251 młodych, oczywiście z wyłączeniem bezkręgowców takich jak krewetki, pająki czy ślimaki. - Maluchy są przedstawicielami blisko 50 gatunków, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem - przekazała Anna Karczewska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Młode w warszawskim ZOO

- Młode zwierzaki nie tylko będą atrakcją w ZOO, ale także wezmą udział w programach hodowlanych dla zagrożonych zwierząt, prowadzonych przez europejskie stowarzyszenie ogrodów zoologicznych EAZA - poinformowała Anna Karczewska. Najmłodsi mieszkańcy ogrodu to między innymi lemury katta, jelenie wschodnie, papuga kea, oryksy szablorogie, żubr europejski, irbis, kulony, boa kubańskie, pławikoniki długonose i kangury rude.

Lokatorzy warszawskiego ZOO

W warszawskim ZOO znajduje się ponad 12 tysięcy zwierząt należących do 570 gatunków, 49 z nich jest objęta programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Lokatorzy stołecznego zoo to zarówno zwierzęta żyjące w Polsce, takie jak niedźwiedzie brunatne, wydry czy bociany, ale też egzotyczne okazy wśród nich znajdują się słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, a nawet nosorożce indyjskie.

Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 15-latka. Widziałeś ją?Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 15-latka. Widziałeś ją?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dziś grób Violetty Villas. Niezwykle poruszający widok
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  4. Wyniki wyborów w Warszawie. Szczegółowe dane PKW
  5. Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?
  6. Nie żyje aktor znany z "Klanu", "Na wspólnej" i "Na dobre i na złe". Śmierć przyszła nagle, poznaliśmy prawdopodobną przyczynę
Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News