wawainfo.pl
Transmisje mszy świętych w Wigilię, pierwszy dzień świąt i 26 grudnia

East News

Pasterka i msze w Boże Narodzenie z kościołów w Warszawie. Gdzie i o której oglądać transmisje online?

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Ze względu na obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa tegoroczne święta będą wyglądały inaczej niż zwykle. Tak samo będzie z pasterką i mszami, które odprawione w wersji online. Warszawskie parafie umożliwią wiernym zdal

Msze święte w rygorze sanitarnym

Ze względu na konieczność zachowywania odpowiedniego - co najmniej 1,5-metrowego - dystansu pomiędzy wiernymi w kościołach obowiązu limity uczestników mszy świętych dostosowane do powierzchni świątyni - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W trakcie mszy świętej wierni powinni ponadto zakrywać usta i nos.

W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się msze święte online czy zdalne, które sami kapłani odprawiają co prawda w świątyniach, transmitując je jednak w internecie i w ten sposób umożliwiając wiernym udział w nabożeństwie na odległość, bez narażania własnego zdrowia i zdrowia innych członków parafii

Jeszcze w październiku kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, ogłosił w związku z obostrzeniami epidemicznymi dyspensę od uczestnictwa w mszy świętej, co oznacza, że wierni nie mają obowiązku uczestnictwa w mszy świętej, a nieuczestniczenie w niej nie jest uznawane za grzech.

Pasterka w Warszawie

W parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przy Tamce pasterka odbędzie się tradycyjnie o północy i poprzedzona zostanie nabożeństwem biblijnym o godzinie 23:30. Transmisja pasterki dostępna będzie - podobnie jak transmisje regularnych mszy świętych - na stronie parafii na Facebooku. Podobną transmisję o północy prowadzić będzie parafia Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny na Muranowie.

[EMBED-1184]

W pasterce na odległość będą mogli o północy wziąć udział także wierni z parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na transmisję online pasterki zaplanowanej na godzinę 21 zdecydowała się również starokatolicka parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Wolskiej. Transmisja z kościoła mariawitów także dostępna będzie na Facebooku

Pierwszy dzień świąt

Świątynia Opatrzności Bożej transmitować będzie również msze święte w uroczystość Bożego Narodzenia w godzinach 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30. W pierwszy dzień świąt msze odprawiane według porządku niedzielnego - z pominięciem mszy o godzinie 7 - oglądać będzie można na kanale Youtube parafii św. Dominika na Służewiu.

Podobne transmisje mszy świętych odprawianych według porządku niedzielnego prowadzić będzie w Boże Narodzenie parafia św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej oraz - w godzinach  7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30 - parafia Świętej Rodziny w Ursusie.

Drugi dzień świąt

Transmisję mszy świętej w sobotę (26.12), w dniu św. Szczepana, pierwszego męczennika, prowadzić będzie o godzinie 12:30 parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie

Msze święte o godzinie 10 i 11:30 transmitowane będą tego dnia także przez parafię Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. O godzinie 10:30 zdalnie uczestniczyć będzie można również w mszy w parafii Dzieciątka Jezus na Źoliborzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >