wawainfo.pl > Wiadomości > Możemy wesprzeć ulubione restauracje i knajpy. Nowy pomysł na przetrwanie, imponująca idea
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:22

Możemy wesprzeć ulubione restauracje i knajpy. Nowy pomysł na przetrwanie, imponująca idea

Jak wspierać warszawskie restauracje?
Piotr Molecki/East News

Branża gastronomiczna w trudnej sytuacji

Warszawska gastronomia boryka się z wielkimi problemami od marca. To właśnie wówczas polski rząd wprowadził restrykcje, które spowodowały zamknięcie lokali - restauracji, klubokawiarni i barów. Zanim pozwolono na ponowne otwarcie, straty zaczęto liczyć w setkach tysięcy złotych. Promykiem nadziei dla wielu miejsc było lato, kiedy to spragnieni kontaktów towarzyskich ludzie wyszli na ulice i udali się do ulubionych przybytków, które serwują jedzenie.

Niestety wraz z nadejściem jesieni i ponownym wzrostem dziennej liczby zakażeń, znów wprowadzono obostrzenia, które najmocniej uderzyły m.in. w branżę gastronomiczną. Ciągle nie mamy pewności, kiedy restauracje i knajpy będą mogły zostać otwarte. Nie wiemy również, które miejscówki przetrwają, a które będą skazane na zamknięcie. Właśnie dlatego w tych trudnych czasach warszawscy restauratorzy ciągle liczą na sprzedaż na wynos. 

Na wynos już nie tylko jedzenie

Jednak co zrobić, gdy klient nie chce jedzenia z ulubionej restauracji, a koktajl lub piwo? Część warszawskich miejsc zaczęła o tym myśleć. To właśnie dlatego powstała idea sprzedaży alkoholu na wynos. 

Jeśli chodzi o najlepsze rzemieślnicze piwo, sytuacja jest prosta - zamówić możemy butelki. Część knajp oferuje odbiór osobisty, inne miejsca, w tym małe browary i miejsca specjalizujące się w kraftach - wysyłają zamówienia prosto do klienta.

A co z pysznymi, kolorowymi drinkami? Na tę część alkoholowego asortymentu warszawscy restauratorzy również znaleźli sposób. Idea imponuje, bo udowadnia, że nawet z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście. Barman przygotuje ulubiony drink klienta, a następnie wleje go do szklanej butelki, którą zabezpieczy tak, by odbiorca mógł cieszyć się niepowtarzalnym smakiem. 

Miejsca, w których zamówimy na wynos również alkohol

Pomysł wydaje się być ideą kompletną, zważywszy na czasy, w których się znajdujemy. Które z restauracji, knajp i barów oferują, oprócz jedzenia, również alkohol na wynos? Okazuje się, że zarówno ekskluzywne restauracje jak i lokalne klubokawiarnie zaangażowały się w tę akcję.

Grochowska Klubokawiarnia Kicia Kocia ma w ofercie piwa, wina oraz bezalkoholowe oranżady, toniki i lemoniady, które możecie zabrać do domu; w Monkey Pub piwo można zamówić wypełniając formularz online, Maryensztadt Craft Beer & Food pozwala na zamawianie wielu kraftowych piw, a Basico dostarczy wszystko z karty win. Kufloteka, Chmielarnia, PiwPaw oraz żoliborskie Kufle i Kapsle z chęcią uzupełnią piwne zapasy klientów, a Banjaluka Szkolna zapewnia duży wybór drinków, spośród których można wybrać ulubiony i odebrać go w butelce.

Warszawscy restauratorzy cały czas potrzebują wsparcia klientów, by utrzymać się na rynku i móc dostarczać wysokiej jakości jedzenie oraz napoje. Mamy nadzieję, że do tej akcji przyłączą się kolejne stołeczne lokale.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.