"Najbardziej wyjątkowa noc w roku" już jutro. Ponad 200 wydarzeń i atrakcji

Autor Alicja Guz - 13 Października 2020
warszawa noc księgarńŹródło: Pixabay

Warszawa przygotowuje się na najpiękniejszą noc w oku. W całej Polsce odbędzie się bowiem druga edycja akcji Noc Księgarń. Dla miłośników czytania przygotowano ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. Wśród nich spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników.

Warszawa czyta

Warszawa bierze udział w wyjątkowym wydarzeniu. Od 15 do 17 października w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja Nocy Księgarń. To największe święto księgarń i czytelników. Zaplanowano ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. W programie wydarzeń przewidziano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

Wydarzenia plenerowe odwołane

- Ze względu na utrudnione warunki zachowania dystansu podczas wydarzeń plenerowych odwołane zostają wszystkie wydarzenia plenerowe, w tym spacery (Lublin, Warszawa, Gdańsk, Kraków). Na stronie nocksiegarn.pl udostępnimy spacerowniki (Kraków, Warszawa), dzięki którym czytelnicy z tych miast będą mogli wybrać się na spacer indywidualnie - informują organizatorzy festiwalu.

W tym roku online

W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna odsłona Nocy Księgarń odbędzie się jedynie za pośrednictwem Internetu. - Specjalne wydarzenia internetowe to m.in. podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe. Festiwal będzie relacjonowany od 14 do 17 października – retransmisje wydarzeń będą dostępne także po zakończeniu Nocy Księgarń - czytamy na stronie wydarzenia.

Wyjątkowi goście

W Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści i twórcy książki dziecięcej. Gośćmi księgarzy podczas wirtualnych spotkań autorskich będą m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Marcin Szczygielski, Mikołaj Grynberg, Daniel de Latour, Agata Passent, Marcin Świetlicki, Wojciech Drewniak (Historia bez cenzury) czy Kamil Janicki.

Pomoc księgarniom

Z powodu epidemii COVID-19 kryzys dopadł również branżę księgarską. W związku z tym festiwalowi towarzyszy także kampania "Książka na telefon". Chodzi w niej o wspieranie lokalnych księgarni. (www.ksiazkanatelefon.pl)

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News