"Najbardziej wyjątkowa noc w roku" już jutro. Ponad 200 wydarzeń i atrakcji

Autor Alicja Guz - 13 Października 2020
warszawa noc księgarńŹródło: Pixabay

Warszawa przygotowuje się na najpiękniejszą noc w oku. W całej Polsce odbędzie się bowiem druga edycja akcji Noc Księgarń. Dla miłośników czytania przygotowano ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. Wśród nich spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników.

Warszawa czyta

Warszawa bierze udział w wyjątkowym wydarzeniu. Od 15 do 17 października w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja Nocy Księgarń. To największe święto księgarń i czytelników. Zaplanowano ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. W programie wydarzeń przewidziano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
2. Poczta Polska podjęła ważną dla klientów decyzję. Wkroczy nawet na tereny parafii
3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta

Wydarzenia plenerowe odwołane

- Ze względu na utrudnione warunki zachowania dystansu podczas wydarzeń plenerowych odwołane zostają wszystkie wydarzenia plenerowe, w tym spacery (Lublin, Warszawa, Gdańsk, Kraków). Na stronie nocksiegarn.pl udostępnimy spacerowniki (Kraków, Warszawa), dzięki którym czytelnicy z tych miast będą mogli wybrać się na spacer indywidualnie - informują organizatorzy festiwalu.

W tym roku online

W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna odsłona Nocy Księgarń odbędzie się jedynie za pośrednictwem Internetu. - Specjalne wydarzenia internetowe to m.in. podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe. Festiwal będzie relacjonowany od 14 do 17 października – retransmisje wydarzeń będą dostępne także po zakończeniu Nocy Księgarń - czytamy na stronie wydarzenia.

Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcjaMałe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcjaCzytaj dalej

Wyjątkowi goście

W Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści i twórcy książki dziecięcej. Gośćmi księgarzy podczas wirtualnych spotkań autorskich będą m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Marcin Szczygielski, Mikołaj Grynberg, Daniel de Latour, Agata Passent, Marcin Świetlicki, Wojciech Drewniak (Historia bez cenzury) czy Kamil Janicki.

Pomoc księgarniom

Z powodu epidemii COVID-19 kryzys dopadł również branżę księgarską. W związku z tym festiwalowi towarzyszy także kampania "Książka na telefon". Chodzi w niej o wspieranie lokalnych księgarni. (www.ksiazkanatelefon.pl)

Smutne wiadomości obiegły media. Żałoba w straży pożarnej, nie żyje MirosławSmutne wiadomości obiegły media. Żałoba w straży pożarnej, nie żyje MirosławCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące informacje obiegły Polskę. Nie żyje Stanisław Bator
  2. Śmierć Polaków w Niemczech. Jeden z nich osierocił 4-letnią córeczkę. Młoda wdowa prosi o pomoc
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
  5. Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco
  6. Czekają nas nowe obostrzenia? Wicepremier potwierdza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News