wawainfo.pl

Pixabay

"Najbardziej wyjątkowa noc w roku" już jutro. Ponad 200 wydarzeń i atrakcji

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Guz

Warszawa czyta

Warszawa bierze udział w wyjątkowym wydarzeniu. Od 15 do 17 października w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja Nocy Księgarń. To największe święto księgarń i czytelników. Zaplanowano ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. W programie wydarzeń przewidziano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

Wydarzenia plenerowe odwołane

- Ze względu na utrudnione warunki zachowania dystansu podczas wydarzeń plenerowych odwołane zostają wszystkie wydarzenia plenerowe, w tym spacery (Lublin, Warszawa, Gdańsk, Kraków). Na stronie nocksiegarn.pl udostępnimy spacerowniki (Kraków, Warszawa), dzięki którym czytelnicy z tych miast będą mogli wybrać się na spacer indywidualnie - informują organizatorzy festiwalu.

W tym roku online

W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna odsłona Nocy Księgarń odbędzie się jedynie za pośrednictwem Internetu. - Specjalne wydarzenia internetowe to m.in. podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe. Festiwal będzie relacjonowany od 14 do 17 października – retransmisje wydarzeń będą dostępne także po zakończeniu Nocy Księgarń - czytamy na stronie wydarzenia.

Wyjątkowi goście

W Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści i twórcy książki dziecięcej. Gośćmi księgarzy podczas wirtualnych spotkań autorskich będą m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Marcin Szczygielski, Mikołaj Grynberg, Daniel de Latour, Agata Passent, Marcin Świetlicki, Wojciech Drewniak (Historia bez cenzury) czy Kamil Janicki.

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Rozrywka

Top 3 ulubione sporty zimowe w Polsce
Czytaj więcej >

Rozrywka

Lady Gaga w Westfield Arkadia - jak zdobyć wejściówkę?
Czytaj więcej >

Rozrywka

Czy w zakładach można się dorobić? Bukmacherzy bez depozytu.
Czytaj więcej >

Rozrywka

Za opalanie się na balkonie grozić może kara 1500 zł. Sprawdź, jak uniknąć "zgorszenia" sąsiadów
Czytaj więcej >

Rozrywka

Znamy laureatów 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 
Czytaj więcej >

Rozrywka

Idealny prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę
Czytaj więcej >
Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]