Zostało niewiele czasu. Masz jeszcze tylko dwa dni, aby zadecydować o zmianach w Warszawie

Autor - 13 Września 2020
Warszawa zmieni się dzięki TobieŹródło: Pixabay

Warszawa zmienia się dzięki mieszkańcom stolicy. Po raz kolejny to właśnie warszawiacy i warszawianki podejmą decyzję, na co przeznaczyć ponad 83 miliony z budżetu miasta. Do końca głosowania został już niewiele czasu. Dotychczas o tym, na co przeznaczyć pieniądze z miasta zadecydowało 50 tysięcy osób. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zwlekaj, sprawdź jak oddać głos i zmień miasto oraz swoją dzielnicę.

Warszawa zmieni się dzięki Tobie

Warszawa z roku na rok zmiana się za sprawą jej mieszkańców. Warszawiacy i warszawianki po raz kolejny mogą oddawać swój głos na projekty zgłoszone przez mieszkańców stolicy w ramach budżetu obywatelskiego. - Dziękuję tym, którzy już zagłosowali i cieszę się, że tak wiele osób, chce współdecydować o naszym mieście. Jest naprawdę wiele ciekawych pomysłów mieszkańców, na które warto oddać swój głos. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie zrobili - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Szczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelski

Kto może głosować?

Głosowanie na projekty rozpoczęło się 1 września i potrwa jeszcze dwa dni, do 15 września. Głosować może każda osoba mieszkająca w Warszawie, nawet niezameldowana w stolicy. O tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z budżetu miasta, zadecydują również najmłodsze warszawianki i warszawiacy, bo głosować mogą także osoby poniżej 13. roku życia, jednak będą potrzebowały na to zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak głosować?

Na projekty można głosować tradycyjnie, w formie papierowej, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. - Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych, w jednej wybranej przez siebie dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich - podkreśla Karolina Gałecka rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy.

Wszystko rozstrzygnie się do końca września

Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września 2020. Pomysły, które otrzymają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w kolejnym roku. - W zeszłorocznej edycji głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Warszawy oddali ponad 105 tys. głosów - przypomina Karolina Gałecka.

Już jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaJuż jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają
  2. "Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba
Obrazy WawaINFO"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny". Ogromna burza o billboardy w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News