wawainfo.pl
Warszawa zmieni się dzięki Tobie

Pixabay

Zostało niewiele czasu. Masz jeszcze tylko dwa dni, aby zadecydować o zmianach w Warszawie

13 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Warszawa zmienia się dzięki mieszkańcom stolicy. Po raz kolejny to właśnie warszawiacy i warszawianki podejmą decyzję, na co przeznaczyć ponad 83 miliony z budżetu miasta. Do końca głosowania został już niewiele czasu. Dotychczas o tym, na co przeznaczyć

Warszawa zmieni się dzięki Tobie

Warszawa z roku na rok zmiana się za sprawą jej mieszkańców. Warszawiacy i warszawianki po raz kolejny mogą oddawać swój głos na projekty zgłoszone przez mieszkańców stolicy w ramach budżetu obywatelskiego. - Dziękuję tym, którzy już zagłosowali i cieszę się, że tak wiele osób, chce współdecydować o naszym mieście. Jest naprawdę wiele ciekawych pomysłów mieszkańców, na które warto oddać swój głos. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie zrobili - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.

Kto może głosować?

Głosowanie na projekty rozpoczęło się 1 września i potrwa jeszcze dwa dni, do 15 września. Głosować może każda osoba mieszkająca w Warszawie, nawet niezameldowana w stolicy. O tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z budżetu miasta, zadecydują również najmłodsze warszawianki i warszawiacy, bo głosować mogą także osoby poniżej 13. roku życia, jednak będą potrzebowały na to zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak głosować?

Na projekty można głosować tradycyjnie, w formie papierowej, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. - Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych, w jednej wybranej przez siebie dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich - podkreśla Karolina Gałecka rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy.

Wszystko rozstrzygnie się do końca września

Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września 2020. Pomysły, które otrzymają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w kolejnym roku. - W zeszłorocznej edycji głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Warszawy oddali ponad 105 tys. głosów - przypomina Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >
Na klatce w bloku przy ul. Wiatracznej zmarł 66-letni mężczyzna

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >