wawainfo.pl
Nielegalne kluby w Warszawie w czasie pandemii

unsplash.com/@axville

Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Puby, bary i kluby taneczne są zamknięte w całym kraju. Czy oznacza to, że imprezy się nie odbywają, a wszyscy klubowicze siedzą w domach? Okazuje się, że dla chcącego nic trudnego. Sekretne i nielegalne miejscówki to nowy trend, który zdoby

Życie towarzyskie Warszawy zamarło

Czy życie towarzystwie w Warszawie w czasie pandemii zamarło? Czy spotykamy się wyłącznie na Zoomie, Skype'ie i konferencjach na Messengerze? Czy naprawdę wszystkie imprezy w klubach zostały odwołane? Tak, tak powinna wyglądać nasza rzeczywistość, przynajmniej do 29 listopada, czyli terminu końcowego obostrzeń, które wprowadzono w ubiegłym tygodniu. Mają one sprawić, że dzienna liczba zakażeń spadnie. 

Najpopularniejsze warszawskie ulice, na których znajdują się zazwyczaj oblegane kluby i bary świecą pustkami. Wszędzie ciemno i głucho. To bardzo smutny listopad w stolicy - bez studentów oraz klubowiczów. Czy jednak naprawdę wszystkie z imprezowych miejsc są zamknięte?

Czy w Warszawie można gdzieś potańczyć?

W środku drugiej fali pandemii, a także w czasie jesiennego sezonu klubowego, niektórzy decydują się na ryzyko i otwierają sekretne miejsca, w których można się spotykać. Nielegalnie i z obawą o własne zdrowie z tyłu głowy, ale jednak.

Nikt bowiem nie powstrzyma tych, którzy naprawdę chcą się spotykać - nie zniechęcą ich zakazy, nakazy, czy też kwarantanna. Młodzi ludzie chcą być wolni i pokazują to na wszystkie możliwe sposoby.

Nielegalne kluby zyskują popularność na całym świecie

Biznes nielegalnych imprez zaczął kwitnąć już kilka miesięcy temu. Podczas pierwszego lockdownu na całym świecie zaczęły działać sekretne miejsca, w których odbywały się imprezy dla setek, czasami tysięcy ludzi. Na specjalnych, zamkniętych grupach w mediach społecznościowych, do których można było się dostać wyłącznie na zaproszenie, pojawiały się namiary GPS oraz inne wskazówki. Reporterom udało zajrzeć się na nielegalne wydarzenie klubowe w Berlinie, Londynie i w okolicach Paryża.

Czy i w Warszawie znajdują się takie ukryte miejsca? Oficjalnych informacji oczywiście brak, założyć można, że jest ich chociaż kilka. Dyskotekowe szare strefy powstawały w Gdańsku i Sopocie, a po wprowadzeniu zakazu tańca w klubach z 10 października w Częstochowie odbyła się impreza na ok. 1000 osób. Takie miejsca na pewno otrzymywać będą ogromne kary, jeśli zostaną wykryte. Przypuszczamy, że nie zniechęci to jednak organizatorów do podejmowania kolejnych prób.

Gdzie w Warszawie znajdują się sekretne kluby?

W stolicy na pewno również funkcjonują tajemne miejsca, do których wstęp mają tylko nieliczni i zaufani ludzie. Mówi się nawet o kilku takich klubach - plotki, które krążą wśród młodych ludzi mówią o lokalach przy ul. Dobrej na Powiślu, a także przy Placu Konstytucji. W tych sekretnych imprezowniach nikt nie przejmuje się bezpieczną odległością czy maseczkami.

Nikt nie reklamuje oczywiście takich wydarzeń - kary za organizację nielegalnej dyskoteki sięgnąć mogą od 5 do 30 tys. złotych.

Nielegalne kluby organizują wydarzenia z prostego powodu - jesteśmy zmęczeni pandemią i dystansem. Chcemy poczuć się, choć na chwilę dobrze, najlepiej w towarzystwie znajomych i muzyki. Nawet za cenę własnego zdrowia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Materiał zewnętrzny

Rozrywka

Ile jest w Warszawie punktów przyjmowania zakładów?

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Rozrywka

Tłusty Czwartek nadchodzi. Ile kosztują pączki Magdy Gessler w Warszawie? Znamy cennik

Czytaj więcej >
Gessler Magda

Rozrywka

Magda Gessler sprzedaje zupy za złotówkę. Wyjątkowa akcja w jej warszawskiej restauracji

Czytaj więcej >
Szwajcaria

Rozrywka

Szwajcaria jako kierunek wakacyjny, nie tylko zimą!

Czytaj więcej >
Pusta sala kinowa

Rozrywka

Co dalej z kinem w Pałacu Kultury? Kinoteka niepewna swojej przyszłości

Czytaj więcej >
Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska

Rozrywka

Piłkarz Legii przyłapany na karygodnym zachowaniu. Czy poniesie karę?

Czytaj więcej >