Mieszkańcy zgłaszali liczne akty wandalizmu. Policja zatrzymała sześć osób, trzy usłyszały zarzuty

Autor Natalia Godek - 7 Grudnia 2020
wandalizm w OtwockuŹródło: policja.waw.pl

Policja zatrzymała trzy młode osoby za październikowe akty wandalizmu na budynkach w Otwocku. Grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia. Postępowanie nadal trwa, kryminalni nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób.

Otwockie budynki zdewastowane

Zawiadomienia o wandalizmie zaczęły sukcesywnie wpływać do otwockiej komendy po 20 października, tuż po odbywających się w tamtym czasie strajkach kobiet. Mieszkańcy zgłaszali głównie, że na budynkach w okolicy pojawiły się niecenzuralne słowa.

“Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła i magistratu, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego.” - wymieniła sierż. sztab. Paulina Harabin z komendy w Otwocku.

Ze względu na to, że postępowanie jeszcze trwa, policja nie podaje które konkretnie budynki zostały zdewastowane. (O podobnych przypadkach niszczenia mienia pisaliśmy tutaj.)

Policja zatrzymała młodych ludzi

W sprawę zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii, którzy w dochodzeniu wykorzystali między innymi zapisy z miejskiego monitoringu.

W pierwszym tygodniu grudnia funkcjonariusze zatrzymali sześć osób podejrzanych o dokonanie aktów wandalizmu. Okazali się nimi młodzi mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 20 lat.

Wszystko nagrywali na telefony

Po przesłuchaniu na telefonach zatrzymanych znaleziono filmy na których widać akty wandalizmu.“Młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych” - twierdzi Harabin.

Dzięki nagraniom udało się ustalić kto zbezcześcił pomnik Józefa Piłsudskiego i postawiono zarzuty trzem osobom. Dwie z nich usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, a trzecia usłyszała zarzut znieważenia pomnika.

Sprawa zniszczenia budynków w Otwocku nadal się toczy. Policja nie wyklucza zatrzymania kolejnych osób.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News