Mieszkańcy zgłaszali liczne akty wandalizmu. Policja zatrzymała sześć osób, trzy usłyszały zarzuty

Autor Natalia Godek - 7 Grudnia 2020
wandalizm w OtwockuŹródło: policja.waw.pl

Policja zatrzymała trzy młode osoby za październikowe akty wandalizmu na budynkach w Otwocku. Grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia. Postępowanie nadal trwa, kryminalni nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób.

16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesie16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesieCzytaj dalej

Otwockie budynki zdewastowane

Zawiadomienia o wandalizmie zaczęły sukcesywnie wpływać do otwockiej komendy po 20 października, tuż po odbywających się w tamtym czasie strajkach kobiet. Mieszkańcy zgłaszali głównie, że na budynkach w okolicy pojawiły się niecenzuralne słowa.

“Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła i magistratu, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego.” - wymieniła sierż. sztab. Paulina Harabin z komendy w Otwocku.

Zobacz także: 3 podstawowe objawy udaru. Kiedy je zaobserwujesz, powinieneś wezwać pomoc

Ze względu na to, że postępowanie jeszcze trwa, policja nie podaje które konkretnie budynki zostały zdewastowane. (O podobnych przypadkach niszczenia mienia pisaliśmy tutaj.)

Teksty wybrane dla Ciebie:

Policja zatrzymała młodych ludzi

W sprawę zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii, którzy w dochodzeniu wykorzystali między innymi zapisy z miejskiego monitoringu.

W pierwszym tygodniu grudnia funkcjonariusze zatrzymali sześć osób podejrzanych o dokonanie aktów wandalizmu. Okazali się nimi młodzi mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 20 lat.

Zobacz także: Dodatkowe 1000 złotych. Sieci handlowe zaskakują na święta

„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej Ani„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej AniCzytaj dalej

Wszystko nagrywali na telefony

Po przesłuchaniu na telefonach zatrzymanych znaleziono filmy na których widać akty wandalizmu.“Młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych” - twierdzi Harabin.

Dzięki nagraniom udało się ustalić kto zbezcześcił pomnik Józefa Piłsudskiego i postawiono zarzuty trzem osobom. Dwie z nich usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, a trzecia usłyszała zarzut znieważenia pomnika.

Sprawa zniszczenia budynków w Otwocku nadal się toczy. Policja nie wyklucza zatrzymania kolejnych osób.

Gigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyGigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyCzytaj dalej

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News