wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

zdm.waw.pl

W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W weekend kierowców czekają liczne utrudnienia na warszawskich drogach. W piątek około godziny 22:00 wykonawca metra zmieni organizację ruchu na ulicy Górczewskiej przy centrum handlowym. W weekend drogowcy będą wymieniali nawierzchnię ulic

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej

Jak poinformował Urząd m.st. Warszawy, w piątek 3 lipca około godziny 22:00 wykonawca budowy II linii metra wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej w rejonie budowanego szybu demontażowego dla tarcz TBM. - Kierowcy jadący od strony ul. Księcia Janusza znowu będą mogli dojechać do centrum handlowego. Na odcinku pomiędzy ul. Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) ruch będzie się teraz odbywał dwoma pasami. Jeden z nich będzie służył do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto - w kierunku Bemowa - pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle - tłumaczyła Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Wymiana nawierzchni ulic Ołówkowej i Parowcowej

W weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zajmą się wymianą nawierzchni ulic Ołówkowej i Parowozowej na Białołęce. W związku z tym od piątku 3 lipca (około godziny 22:00) do poniedziałku 6 lipca (około 4:00 rano) zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ulicy Polnych Kwiatów do Wałuszewskiej. Co więcej, połączenie z ulicą Ołówkową stracą ulice Piskląt i Insurekcji. W zamian wytyczone zostanie tymczasowe połączenie ulicy Wałuszewskiej z ulicą Insurekcji. - Objazd będzie prowadził ulicą Polnych Kwiatów. - wyjaśniła Karolina Gałecka. - Autobusy linii 176 i N64 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Bohaterów - Klasyków - Fletniowa - Parcelacyjna - Jeżowskiego - dodała.

Zamknięte przejazdy przez tory na ulicy Grójeckiej

Od początku tygodnia ulicą. Grójecką i aleją Krakowską nie kursują tramwaje. Trasy zmieniły linie numer 7, 9, 15 i 25, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusów linii zastępczej Z-9. - Wstrzymanie ruchu tramwajów umożliwia przeprowadzenie prac na przejazdach przez torowisko. Tramwajarze wyremontują dwa przejazdy - poinformowała Karolina Gałecka. Od soboty 4 lipca zamknięty będzie przejazd przy ulicy Dickensa. W związku z tym nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ulicy Grójeckiej w ulicę Dickensa. Jednak za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast kierowcy jadący ulicą Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo.

W kolejnych dniach również utrudnienia

W kolejnym etapie (od 13 do 21 lipca) prace przeniosą się na przejazd przy ulicy Korotyńskiego. Wtedy również za skrzyżowaniem będzie uruchomiona tymczasowa zawrotka. - Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. W poniedziałek, 6 lipca, około godziny 8:00 wykonawca prac zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości Racławickiej, a ruch skieruje na tymczasowy przejazd wybudowany po północnej stronie skrzyżowania - kierowcy jadący ulicą Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić - poinformowała Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >