W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu

Autor Alicja Guz - 1 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: zdm.waw.pl

W weekend kierowców czekają liczne utrudnienia na warszawskich drogach. W piątek około godziny 22:00 wykonawca metra zmieni organizację ruchu na ulicy Górczewskiej przy centrum handlowym. W weekend drogowcy będą wymieniali nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowcowej. Z kolei roboty na ulicy Grójeckiej spowodują zamknięcie przejazdów przez torowisko. Będą też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej

Jak poinformował Urząd m.st. Warszawy, w piątek 3 lipca około godziny 22:00 wykonawca budowy II linii metra wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej w rejonie budowanego szybu demontażowego dla tarcz TBM. - Kierowcy jadący od strony ul. Księcia Janusza znowu będą mogli dojechać do centrum handlowego. Na odcinku pomiędzy ul. Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) ruch będzie się teraz odbywał dwoma pasami. Jeden z nich będzie służył do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto - w kierunku Bemowa - pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle - tłumaczyła Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

zmiany w ruchu drogowym

zmiany w ruchu drogowym

zmiany w ruchu drogowym

Dzisiaj grzeje:
1. Wystarczyła chwila. Kobieta nie wie co się stało, zniknęła jej gotówka. Sprawą zajmuje się policja
2. Biedronka wydłuży godziny otwarcia wielu swoich sklepów. Mamy już ich listę

Wymiana nawierzchni ulic Ołówkowej i Parowcowej

W weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zajmą się wymianą nawierzchni ulic Ołówkowej i Parowozowej na Białołęce. W związku z tym od piątku 3 lipca (około godziny 22:00) do poniedziałku 6 lipca (około 4:00 rano) zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ulicy Polnych Kwiatów do Wałuszewskiej. Co więcej, połączenie z ulicą Ołówkową stracą ulice Piskląt i Insurekcji. W zamian wytyczone zostanie tymczasowe połączenie ulicy Wałuszewskiej z ulicą Insurekcji. - Objazd będzie prowadził ulicą Polnych Kwiatów. - wyjaśniła Karolina Gałecka. - Autobusy linii 176 i N64 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Bohaterów - Klasyków - Fletniowa - Parcelacyjna - Jeżowskiego - dodała.

zmiany w ruchu drogowym

Rozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokRozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokCzytaj dalej

Zamknięte przejazdy przez tory na ulicy Grójeckiej

Od początku tygodnia ulicą. Grójecką i aleją Krakowską nie kursują tramwaje. Trasy zmieniły linie numer 7, 9, 15 i 25, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusów linii zastępczej Z-9. - Wstrzymanie ruchu tramwajów umożliwia przeprowadzenie prac na przejazdach przez torowisko. Tramwajarze wyremontują dwa przejazdy - poinformowała Karolina Gałecka. Od soboty 4 lipca zamknięty będzie przejazd przy ulicy Dickensa. W związku z tym nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ulicy Grójeckiej w ulicę Dickensa. Jednak za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast kierowcy jadący ulicą Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo.

zmiany w ruchu drogowym

W kolejnych dniach również utrudnienia

W kolejnym etapie (od 13 do 21 lipca) prace przeniosą się na przejazd przy ulicy Korotyńskiego. Wtedy również za skrzyżowaniem będzie uruchomiona tymczasowa zawrotka. - Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. W poniedziałek, 6 lipca, około godziny 8:00 wykonawca prac zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości Racławickiej, a ruch skieruje na tymczasowy przejazd wybudowany po północnej stronie skrzyżowania - kierowcy jadący ulicą Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić - poinformowała Gałecka.

zmiany w ruchu drogowym

Pilny komunikat sanepidu. Jechałeś tym pociągiem? Możesz być zakażonyPilny komunikat sanepidu. Jechałeś tym pociągiem? Możesz być zakażonyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziennikarz TVP próbował uspokoić Jarosława Jakimowicza, ale nie dał mu dojść do słowa. "Nóż mi się w kieszeni otwiera"
  2. Anna Lewandowska przekazała wspaniałą wiadomość. Żona "Lewego" nie posiada się z radości (FOTO)
  3. Tragiczny finał rajdu hulajnogą. 23-latka i 28-latek nigdy nie zapomną co się im stało
  4. Strażacy nie mogą uwierzyć. Bezczelna kradzież. Ktoś zabrał im spodniobuty
  5. Koronawirus na komendzie policji. Pilnie zarządzono kwarantannę
  6. Prezydent już potwierdził, Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze
Rodzice nie zdążyli do szpitala. Kobieta urodziła dziecko w aucie na ruchliwej drodzeRodzice nie zdążyli do szpitala. Kobieta urodziła dziecko w aucie na ruchliwej drodzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News