Przygarnij kwiaty na zimę. Miasto rozdaje je zupełnie za darmo, niesamowita akcja

Autor Alicja Guz - 13 Października 2020
urząd miastaŹródło: Zarząd Oczyszczania Miasta

Urząd Miasta przypomina o wyjątkowej akcji Zarządu Oczyszczania Miasta. Przez dwa dni ZOM będzie rozdawał warszawiakom kwiaty. I to nie byle jakie. Chodzi o piękne pelargonie, które przez całe lato ozdabiały pętle komunikacji miejskiej. Nadszedł czas, by dać roślinom szansę na drugie życie.

Urząd Miasta promuje akcję

Urząd Miasta przypomniał w mediach społecznościowych o akcji organizowanej przez Zarząd Oczyszczania Miasta. "Są tu jacyś chętni, by przygarnąć piękne kwiaty? Już jutro i pojutrze będziemy rozdawać pelargonie, które latem ozdabiały pętle komunikacji miejskiej" czytamy na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
2. Czternastka nie dla każdego seniora. Blisko 1 mln emerytów nie zobaczy ani złotówki
3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta

Co to za akcja?

Zakład Oczyszczania Miasta nie chce, by pelargonie ozdabiające latem pętle komunikacji miejskiej, jesienią wylądowały na śmietniku. "Na miejskich kwietnikach czas na jesienne kwiaty. Ale co zrobić z pelargoniami, które dotąd dekorowały miasto? Można rozdać je mieszkańcom, którzy podarują roślinom nowe życie. Odpowiednio przezimowane kwiaty będą ozdobą również w przyszłym roku" tłumaczy ZOM.

Z ostatniej chwili: premier miał kontakt z osobą zakażoną, Mateusz Morawiecki na kwarantannieZ ostatniej chwili: premier miał kontakt z osobą zakażoną, Mateusz Morawiecki na kwarantannieCzytaj dalej

Gdzie można odebrać kwiaty?

W środę (14 października) i w czwartek (15 października) warszawiacy będą mogli odebrać pelargonie w dwóch miejscach:

  • w środę od godziny 7:00 na pętli Okęcie przy al. Krakowskiej 100
  • w czwartek od godziny 7:00 na pętli autobusowej Żerań FSO przy ul. Modlińskiej

Akcja w strefie żółtej

Zakład Oczyszczania Miasta przypomina, że biorąc udział w akcji, warszawiacy powinni zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Osoby, które przyjdą odebrać kwiaty, powinny mieć rękawiczki oraz zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. "Prosimy o zabranie własnych pojemników do przetransportowania roślin, może to być karton lub torba. Każdy będzie mógł wziąć instrukcję jak opiekować się pelargoniami oraz jak latem bezpiecznie je przesadzić, by w przyszłym roku zdobiły balkon lub ogródek" tłumaczy ZOM.

Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcjaMałe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytyczny
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
  5. Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco
  6. WHO mówi o Polsce. Porażający wzrost liczby zgonów
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News