Mężczyzna na kwarantannie zadzwonił na policję. Twierdził, że ktoś chce wysadzić blok

Autor Karolina Kraushar - 6 Kwietnia 2020
Złożył fałszywe zawiadomienieŹródło: Policja

Mężczyzna zadzwonił na policję i powiedział, że jeden z mieszkańców ma zamiar wysadzić blok mieszkalny. Na miejscu natychmiast pojawiły się wszystkie służby. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza.

Miał wysadzić blok

Do dyżurnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy chce wysadzić blok mieszkalny. Mężczyzna, który powiadomił służby twierdził, że dowiedział się o zamachu od osoby, która miała go dokonać i wskazał adres jego zamieszkania. Na miejscu niezwłocznie pojawili się pirotechnicy oraz policja z załogi patrolowo-interwencyjnej.

Ładunków wybuchowych nie znaleziono

Służby dostały informację, że 30-latek, który miał grozić wysadzeniem bloku przechodzi kwarantannę domową. Doniesienie zostało zweryfikowane i okazało się nieprawdziwe. Okazało się również, że w budynku nie było ładunków wybuchowych. Domniemany zamachowiec został zatrzymany i zbadany alkomatem. Okazało się, że miał dwa promile alkoholu.

Wyjazd na święta. Minister zdrowia wypowiedział się o przemieszczaniu w WielkanocWyjazd na święta. Minister zdrowia wypowiedział się o przemieszczaniu w WielkanocCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
2. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

Nie istniało ryzyko wybuchu

W tym samym czasie trwały czynności, które podjęła jednostka kryminalna policji z komendy Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Funkcjonariusze zajęli się ustaleniem, kto zawiadomił służby o podłożeniu ładunków pod budynek. W tej sprawie został zatrzymany mieszkaniec powiatu otwockiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wiedział, że ryzyko wybuchu nie istnieje.

Do 8 lat pozbawienia wolności

Zachowanie mężczyzny wywołało niepotrzebne czynności służb, które miały na celu zapobiec powstaniu zagrożenia. - 30-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy i objął mężczyznę policyjnym dozorem - podsumowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. 10 osób nie żyje, kolejne setki zakażoneNajnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. 10 osób nie żyje, kolejne setki zakażoneCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Uwaga, dziś będą wyłączenia wody w Warszawie. Mieszkańcy powinni się przygotować
  4. Jechałeś tym autobusem? Koniecznie zadzwoń do sanepidu, możesz być zakażony
  5. Poważny wypadek na Mazowszu. Ciężarówka z żołnierzami na boku, 23 osoby ranne
  6. Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemii
Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News