wawainfo.pl
Złożył fałszywe zawiadomienie

Policja

Mężczyzna na kwarantannie zadzwonił na policję. Twierdził, że ktoś chce wysadzić blok

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Mężczyzna zadzwonił na policję i powiedział, że jeden z mieszkańców ma zamiar wysadzić blok mieszkalny. Na miejscu natychmiast pojawiły się wszystkie służby. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza.

Miał wysadzić blok

Do dyżurnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy chce wysadzić blok mieszkalny. Mężczyzna, który powiadomił służby twierdził, że dowiedział się o zamachu od osoby, która miała go dokonać i wskazał adres jego zamieszkania. Na miejscu niezwłocznie pojawili się pirotechnicy oraz policja z załogi patrolowo-interwencyjnej.

Ładunków wybuchowych nie znaleziono

Służby dostały informację, że 30-latek, który miał grozić wysadzeniem bloku przechodzi kwarantannę domową. Doniesienie zostało zweryfikowane i okazało się nieprawdziwe. Okazało się również, że w budynku nie było ładunków wybuchowych. Domniemany zamachowiec został zatrzymany i zbadany alkomatem. Okazało się, że miał dwa promile alkoholu. 

Nie istniało ryzyko wybuchu

W tym samym czasie trwały czynności, które podjęła jednostka kryminalna policji z komendy Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Funkcjonariusze zajęli się ustaleniem, kto zawiadomił służby o podłożeniu ładunków pod budynek. W tej sprawie został zatrzymany mieszkaniec powiatu otwockiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wiedział, że ryzyko wybuchu nie istnieje. 

Do 8 lat pozbawienia wolności 

Zachowanie mężczyzny wywołało niepotrzebne czynności służb, które miały na celu zapobiec powstaniu zagrożenia. - 30-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy i objął mężczyznę policyjnym dozorem - podsumowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >