Transport medyczny zorganizowany przez WOŚP dotarł do Warszawy. Na pokładzie 11 ton

Autor Mateusz Kobyłka - 22 Kwietnia 2020
transport WOŚPŹródło: pixabay.com

Transport środków ochrony i sprzętu medycznego zapewnionego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy wylądował w poniedziałek w Warszawie. Taką informację podała fundacja na swojej stronie internetowej. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Dreamliner przywiózł pierwszy ładunek

W poniedziałek wieczorem samolot Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewiózł do Polski pierwszy zamówiony przez WOŚP transport sprzętu medycznego z Chin. Na pokładzie samolotu znalazło się prawie 11 ton ładunku. Składa się na niego 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej oraz 50 tys. masek N95/KN95.

Dzisiaj grzeje:
1. Dziewczynka bawiła się na pokrywie szamba. Wieczko się zerwało, doszło do najgorszego
2. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem

Jurek Owsiak dziękuje

Prezes fundacji Jerzy Owsiak podziękował wszystkim, którzy pomogli zrealizować to przedsięwzięcie. - Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Zaangażowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doskonała logistyka przewoźnika przy pokryciu kosztu lotu przez polski rząd - widać, że ten sposób wspólnych działań przynosi super efekty. Jeszcze raz ogromne podziękowania! - przekazał we wtorkowym komunikacie Owsiak.

Warszawiacy chcą znów jeździć na Veturilo. Ratusz pisze do rząduWarszawiacy chcą znów jeździć na Veturilo. Ratusz pisze do rząduCzytaj dalej

Sprzęt trafi do szpitali

Po rozładowaniu sprzęt trafi do centralnego magazynu WOŚP. Natychmiast po tym zostanie on rozdysponowany do placówek medycznych. Lista szpitali, które otrzymają pakiety ochronne będzie dostępna na www.wosp.org.pl.

Lotnisko Chopina opublikowało wyjątkowy film. Największy samolot świata w roli głównej [WIDEO]Lotnisko Chopina opublikowało wyjątkowy film. Największy samolot świata w roli głównej [WIDEO]Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo smutną informację
  2. Dramatyczna sytuacja w polskiej kadrze. Skoczkowie kończą kariery, drużyna w całkowitej rozsypce
  3. Minister wypowiedział się o ponownym zamknięciu lasów. Wszystko może zmienić się w ciągu pięciu dni
  4. Samochód osobowy wbił się w drzewo. Kierowca w szpitalu, doznał poważnych obrażeń
  5. Spektakularna akcja policji. Kryminalni zablokowali most, trzech mężczyzn nie miało drogi ucieczki
  6. 10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić
Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów”Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów”Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News