wawainfo.pl
transport WOŚP

pixabay.com

Transport medyczny zorganizowany przez WOŚP dotarł do Warszawy. Na pokładzie 11 ton

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Transport środków ochrony i sprzętu medycznego zapewnionego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy wylądował w poniedziałek w Warszawie. Taką informację podała fundacja na swojej stronie internetowej. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z

Dreamliner przywiózł pierwszy ładunek

W poniedziałek wieczorem samolot Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewiózł do Polski pierwszy zamówiony przez WOŚP transport sprzętu medycznego z Chin. Na pokładzie samolotu znalazło się prawie 11 ton ładunku. Składa się na niego 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej oraz 50 tys. masek N95/KN95.

Jurek Owsiak dziękuje

Prezes fundacji Jerzy Owsiak podziękował wszystkim, którzy pomogli zrealizować to przedsięwzięcie. - Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Zaangażowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doskonała logistyka przewoźnika przy pokryciu kosztu lotu przez polski rząd - widać, że ten sposób wspólnych działań przynosi super efekty. Jeszcze raz ogromne podziękowania! - przekazał we wtorkowym komunikacie Owsiak.

Sprzęt trafi do szpitali

Po rozładowaniu sprzęt trafi do centralnego magazynu WOŚP. Natychmiast po tym zostanie on rozdysponowany do placówek medycznych. Lista szpitali, które otrzymają pakiety ochronne będzie dostępna na www.wosp.org.pl.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

WOŚPWarszawa

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najważniejszych wydarzeniach w mieście. W Warszawie mieszkam od dwóch lat. Decyzji o przeprowadzce do stolicy nie żałowałem ani chwili. To tutaj poczułem wiatr w żaglach, a wielkomiejskie życie świetnie oddziałuje na kreatywność i rozwój moich pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >