wawainfo.pl > Wiadomości > Transport medyczny zorganizowany przez WOŚP dotarł do Warszawy. Na pokładzie 11 ton
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Transport medyczny zorganizowany przez WOŚP dotarł do Warszawy. Na pokładzie 11 ton

transport WOŚP
pixabay.com

Dreamliner przywiózł pierwszy ładunek

W poniedziałek wieczorem samolot Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewiózł do Polski pierwszy zamówiony przez WOŚP transport sprzętu medycznego z Chin. Na pokładzie samolotu znalazło się prawie 11 ton ładunku. Składa się na niego 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej oraz 50 tys. masek N95/KN95.

Jurek Owsiak dziękuje

Prezes fundacji Jerzy Owsiak podziękował wszystkim, którzy pomogli zrealizować to przedsięwzięcie. - Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Zaangażowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doskonała logistyka przewoźnika przy pokryciu kosztu lotu przez polski rząd - widać, że ten sposób wspólnych działań przynosi super efekty. Jeszcze raz ogromne podziękowania! - przekazał we wtorkowym komunikacie Owsiak.

Sprzęt trafi do szpitali

Po rozładowaniu sprzęt trafi do centralnego magazynu WOŚP. Natychmiast po tym zostanie on rozdysponowany do placówek medycznych. Lista szpitali, które otrzymają pakiety ochronne będzie dostępna na www.wosp.org.pl.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: WOŚP Warszawa