Dlaczego w Warszawie wyją syreny 1 sierpnia? Co się dzieje?

Autor - 1 Sierpnia 2020
Syreny alarmoweŹródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Syreny rozbrzmiały w całej stolicy o godzinie 17.00. Niektórzy mieszkańcy Warszawy mogą się zastanawiać, co się stało, że nagle wszystko stanęło w miejscu. Piesi, samochody, autobusy i tramwaje zamarły na ulicach stolicy. Wszystko dlatego, że dziś obchodzimy rocznicę ważnego wydarzenia.

Syreny wyją w całej Warszawie

Syreny wyją w całej Warszawie. O godzinie 17.00 ruch w stolicy na chwilę zamarł. Piesi stanęli w miejscu, samochody i autobusy zatrzymały się na środku ulicy, a tramwaje zahamowały na torowiskach. Wszystko z powodu upamiętniania ważnego dla Polaków, a w szczególności dla warszawiaków wydarzenia. W sobotę 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy

Powstanie Warszawskie

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 Sierpnia 1944 roku. Wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym stolicę wojskom niemieckim rozpoczęło się o godzinie "W" tj. o godzinie 17.00. Zryw warszawiaków przeciwko okupantowi został zorganizowany przez Armię Krajową w ramach akcji "Burza". Walki powstańcze odbywały się, głównie na lewobrzeżnej stronie stolicy. Niestety niewystarczająco uzbrojone oddziały powstańcze, które prowadziły samotną walkę z wojskami niemieckimi, spowodowały, że 3 października 1944 powstańcy skapitulowali. Powstanie warszawskie trwało 63 dni.

Syreny alarmowe w Warszawie

System alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach składa się z centrali sterujących oraz punktów alarmowych wyposażonych w elektroniczne syreny alarmowe, które znajdują się na budynkach i słupach. Syreny alarmowe mogą służyć nie tylko w celach alarmowych i ostrzegawczych. Wykorzystuje się je również w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń. O takim użyciu syreny alarmowej mieszkańcy są informowani z odpowiednim uprzedzeniem.

Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieNowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie "Nasz Nowy Dom", Katarzyny Dowbor. Nie żyje inna uczestniczka
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówKoronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News