"Nikt nie przypuszczał, że pismo wyjdzie". Zaskakujący wyciek dokumentu w stolicy, na celowniku mediów warszawskie służby

Autor Julian Bakuła - 16 Listopada 2020
Do mediów wyciekł dokument straży miejskiej w Warszawie.Źródło: Jan BIELECKI/East News

Do mediów wyciekła wewnętrzna korespondencja straży miejskiej w Warszawie, która sugeruje, że stołeczne służby gorączkowo szukają oszczędności. Wiąże się to z zaleceniem prezydenta Trzaskowskiego, aby ograniczyć wydatki na promocję do minimum. Straż miejska w Warszawie wzięła sobie słowa prezydenta miasta do serca i postanowiła przeprowadzić renowację kalendarzy ściennych, zamiast kupować nowe.

Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeJak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeCzytaj dalej

Tak oszczędza straż miejska w Warszawie

Jak podaje telewizjarepublika.pl, do mediów wyciekł zaskakujący fragment wewnętrznej korespondencji straży miejskiej w Warszawie. Naczelnik wydziału promocji i komunikacji społecznej warszawskich służb zwraca się w nim do naczelników oddziałów terenowych, wydziałów oraz kierowników zespołów stołecznej straży z prośbą o dostarczenie... kalendarzy ściennych.

Wiąże się to z pismem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z dnia 1 kwietnia 2020 roku, w którym włodarz stolicy zalecił m.in. ograniczenie do minimum wydatków na promocję. Z tego względu WPK straży miejskiej w Warszawie postanowiło nie kupować nowych kalendarzy na rok 2021, lecz przeprowadzić renowację starych.

Straż miejska w Warszawie przeprowadzi renowację kalendarzy

"Renowacja" będzie polegała na wymianie i wklejeniu kalendarium na rok 2021. W związku z powyższym, jeśli jesteście Państwo zainteresowani kalendarzami na przyszły rok, to proszę o jak najszybszą informację, ile kalendarzy jest posiadaniu Państwa Oddziału/Wydziału/Zespołu i o ich zwrot do dnia 15 grudnia br." - napisała 9 listopada naczelnik WPK straży miejskiej w Warszawie Joanna Maroszyńska.

Ten niekonwencjonalny sposób na zmniejszenie wydatków może wprawiać w zdumienie. Według informatorów portalu telewizjarepublika.pl "nikt nie przypuszczał, że pismo wyjdzie poza obszar firmy". Rzecznik straży miejskiej w Warszawie tłumaczy z kolei, że obostrzenia finansowe wymuszają szukanie oszczędności.

Dzisiaj grzeje:
1.Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
2. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. Za polską granicą problemy napotkają nawet turyści
3. System wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny ser

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Gorączkowe szukanie oszczędności

Gorączkowe szukanie oszczędności w straży miejskiej w Warszawie odzwierciedla tylko fatalną sytuację finansową całego miasta. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski już na początku kwietnia alarmował, że pandemia nadwyrężyła budżet miasta, który już wcześniej był mocno obciążony.

- Finanse samorządów były w trudnej sytuacji jeszcze przed koronawirusem w związku z tym, że rząd wprowadzał swoje reformy za pieniądze samorządów, również w związku z rosnącymi kosztami zagospodarowania śmieci, bo ten rynek został przez ustawy rządowe bardzo mocno zakłócony. Natomiast szacujemy, że jeżeli chodzi o Warszawę ubytki w dochodach będą bardzo duże, rzędu nawet 2 mld zł - przywoływał słowa Trzaskowskiego portal wawalove.wp.pl.

Nowe stawki opłat za śmieci

Budżet Warszawy jest obciążony nie tylko bieżącymi wydatkami związanymi z pandemią, ale także ulgami dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku wiosennego lockdownu oraz aktualnych obostrzeń. Kondycję finansową miasta pogarsza także wzrost wysokości kosztów gospodarowanie odpadami.

W związku z tym od 1 grudnia warszawiacy zapłacą z wywóz śmieci więcej niż dotychczas. Wprowadzony zostanie również nowych mechanizm ustalania wysokości opłat za śmieci. Wysokość opłat będzie uzależniona od zużycia wody, co ma być rozwiązaniem sprawiedliwym z tej racji, że wiernie odzwierciedla ilość osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latZmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  2. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  3. Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają
  4. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  5. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  6. MZ przekazało ważne informacje dot. teleporad. Wiele osób nie wiedziało o zmianie
  7. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News