Nastolatek wbiegał pod samochody i tramwaje w centrum Warszawy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii

Autor Karolina Kraushar - 28 Lipca 2020
Straż miejska uratowała nastolatka przed samobójstwemŹródło: Wikipedia, By Raf24~commonswiki - Own work, CC

Straż miejska uratowała nastolatka przed samobójstwem. 17-latek biegał po torach tramwajowych i wbiegał pod samochody w samym centrum Warszawy. Zaniepokojeni o zdrowie i życie chłopaka oraz innych uczestników ruchu drogowego przechodnie zawiadomili o niebezpiecznym zachowanie nastolatka straż miejską. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawili się funkcjonariusze, którym udało się uspokoić chłopaka.

Straż miejska uratowała nastolatka

Straż miejska uratowała młodego chłopaka. 17-latek w nocy z niedzieli na poniedziałek biegał po torowisku tramwajowym oraz po dwupasmowej jezdni na ulicy Słomińskiego na warszawskim Śródmieściu. O niebezpiecznym zachowaniu chłopaka straż miejską zawiadomili przechodni, którzy obawiali się o życie i zdrowie chłopaka oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Błyskawiczna akcja strażników miejskich

Kiedy na miejsce zdarzenia dotarli strażnicy miejscy, natychmiast dostrzegli 17-latka. Chłopak, który wcześniej przewracał się na torach tramwajowych i wbiegał pod samochody, na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Pościg za chłopakiem nie trwał jednak długo. Zatrzymany nie chciał współpracować z mundurowymi i nie słuchał poleceń strażników.

Strażnicy miejscy uspokoili nastolatka

Jak podaje straż miejska, 17-latek był agresywny i roztrzęsiony. Najprawdopodobniej nastolatek wcześniej spożywał alkohol lub zażył środki odurzające. Po chwili strażnikom udało się opanować zdenerwowanego chłopaka. 17-latek przekazał funkcjonariuszom, że właśnie zmarła mu bliska osoba i dlatego próbuje popełnić samobójstwo. Kilka minut później na miejsce zdarzenia dotarli policjanci oraz pogotowie ratunkowe.

Chłopak uciekł z ośrodka wychowawczego

Według ustaleń policji chłopak wyszedł na przepustkę z ośrodka wychowawczego. Ratownicy medyczni, którzy przebadali 17-latka, uznali, że nastolatek wymaga specjalistycznej pomocy i przetransportowali go do szpitala.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News