wawainfo.pl
straż miejska

um.warszawa.pl

Strażnicy miejscy mogą zapukać do drzwi Polaków. Grożą ogromne kary, nawet 5 tysięcy

23 Września 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Straż miejska zapuka do drzwi opieszałych mieszkańców Mławy. Chodzi o osoby, które spóźniły się ze złożeniem nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Sytuacja jest poważna, ponieważ na "sp&oacut

Straż miejska będzie pukać do drzwi

Straż miejska będzie miała nowe zadanie do wykonania w Mławie. Odwiedzi wszystkich "spóźnialskich", którzy na czas nie złożyły nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Termin minął 10 sierpnia.

Znaczna większość pamiętała

Urząd Miasta w Mławie poinformował, że od 1 lipca do 7 sierpnia, mimo zagrożenia epidemicznego, działał punkt konsultacyjny, w którym pracownicy urzędu przyjmowali deklaracje w formie papierowej, udzielając wszelkiej niezbędnej pomocy. - W okresie tym w punkcie konsultacyjnym obsłużono niemal 4500 osób - przekazał Urząd Miasta. Jak się okazało, korzystając z tej możliwości lub przesyłając dokument elektronicznie albo za pośrednictwem Poczty Polskiej, zdecydowana większość właścicieli nieruchomości położonych na terenie Mławy terminowo wywiązała się z obowiązku złożenia deklaracji.

Nie pomogły przypomnienia

Urząd Miasta w Mławie przekazał, że mimo iż termin składania wniosków już upłyną, to nadal są one przyjmowane. - We wrześniu pracownicy urzędu do właścicieli nieruchomości, którzy deklaracji nie złożyli, skierowali telefoniczne przypomnienia o tym obowiązku. Czekali jeszcze na "spóźnialskich". Wiele spośród tych osób zareagowało złożeniem deklaracji. Jednak nie wszyscy. Do tych właścicieli nieruchomości zapuka teraz straż miejska - ostrzega Urząd.

Kara za opieszałość będzie wysoka

"W związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, od dnia 4 września 2020 r. straż miejska zyskała uprawnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego" czytamy na stronie Urzędu Miasta w Mławie. A mandat nie będzie byle jaki. "Spóźnialskim" straż miejska może nałożyć karę w wysokości do 500 zł. Z kolei w ramach postępowania sądowego maksymalna kwota grzywny wynosi już 5000 zł.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >