Strażnicy miejscy mogą zapukać do drzwi Polaków. Grożą ogromne kary, nawet 5 tysięcy

Autor Alicja Guz - 23 Września 2020
straż miejskaŹródło: um.warszawa.pl

Straż miejska zapuka do drzwi opieszałych mieszkańców Mławy. Chodzi o osoby, które spóźniły się ze złożeniem nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Sytuacja jest poważna, ponieważ na "spóźnialskich" czeka mandat do 500 złotych lub nawet 5000 złotych w ramach postępowania sądowego.

Straż miejska będzie pukać do drzwi

Straż miejska będzie miała nowe zadanie do wykonania w Mławie. Odwiedzi wszystkich "spóźnialskich", którzy na czas nie złożyły nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Termin minął 10 sierpnia.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilna konferencja Trzaskowskiego. W Warszawie jest źle, będą duże podwyżki

2. Już pewne, będą nowe obostrzenia. Rzecznik resortu o kolejnych restrykcjach
3. Warszawski miliarder ma nową dziewczynę. Dzieli ich 48 lat ... Kim jest Patrycja Tuchlińska?

Znaczna większość pamiętała

Urząd Miasta w Mławie poinformował, że od 1 lipca do 7 sierpnia, mimo zagrożenia epidemicznego, działał punkt konsultacyjny, w którym pracownicy urzędu przyjmowali deklaracje w formie papierowej, udzielając wszelkiej niezbędnej pomocy. - W okresie tym w punkcie konsultacyjnym obsłużono niemal 4500 osób - przekazał Urząd Miasta. Jak się okazało, korzystając z tej możliwości lub przesyłając dokument elektronicznie albo za pośrednictwem Poczty Polskiej, zdecydowana większość właścicieli nieruchomości położonych na terenie Mławy terminowo wywiązała się z obowiązku złożenia deklaracji.

Warszawa ma gigantyczne kłopoty. Brakuje pieniędzy. Miasto tnie inwestycje [lista]Warszawa ma gigantyczne kłopoty. Brakuje pieniędzy. Miasto tnie inwestycje [lista]Czytaj dalej

Nie pomogły przypomnienia

Urząd Miasta w Mławie przekazał, że mimo iż termin składania wniosków już upłyną, to nadal są one przyjmowane. - We wrześniu pracownicy urzędu do właścicieli nieruchomości, którzy deklaracji nie złożyli, skierowali telefoniczne przypomnienia o tym obowiązku. Czekali jeszcze na "spóźnialskich". Wiele spośród tych osób zareagowało złożeniem deklaracji. Jednak nie wszyscy. Do tych właścicieli nieruchomości zapuka teraz straż miejska - ostrzega Urząd.

Kara za opieszałość będzie wysoka

"W związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, od dnia 4 września 2020 r. straż miejska zyskała uprawnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego" czytamy na stronie Urzędu Miasta w Mławie. A mandat nie będzie byle jaki. "Spóźnialskim" straż miejska może nałożyć karę w wysokości do 500 zł. Z kolei w ramach postępowania sądowego maksymalna kwota grzywny wynosi już 5000 zł.

Obrazy WawaINFO"Prestiżowa wytrzeźwiałka w Warszawie". Cena za pobyt, jak w luksusowym hotelu w centrumCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy
  2. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  3. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  4. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii
  5. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  6. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDOgnisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News