wawainfo.pl
Krew na ulicy

Google Street View

Strażnicy miejscy odkryli ślady krwi. Konieczna była natychmiastowa pomoc

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Podczas porannego patrolu strażnicy miejscy odkryli ślady krwi w okolicach Dworca Wschodniego na ul. Kijowskiej. Szybko okazało się, że należą one do bezdomnego, który przebił stopę ostrym przedmiotem i bardzo cierpi. Funkcjonariusze podjęli się na

Patrol zmienił się w akcję ratunkową

W sobotę (20 lutego) strażnicy miejscy od rana asystowali przy Mobilnym Punkcie Poradnictwa przed Dworcem Wschodnim przy ul. Kijowskiej w Warszawie. Około godziny 8:00 udali się na patrol okolicy, podczas którego natknęli się na ślady krwi.

Dość szybko okazało się, do kogo należą. Funkcjonariusze zauważyli bezdomnego, który zbliża się w ich stronę. Robił to z ogromnym trudem, wyraźnie utykając.

Mężczyzna mocno krwawił

Strażnicy podeszli do niego, by dowiedzieć się, co się stało i dlaczego nie jest w stanie normalnie się poruszać. Od razu też zaproponowali pomoc.

- Mężczyzna wyjaśnił, że jest bezdomnym, pochodzi z Ukrainy, a tego dnia rano nadepnął na jakiś ostry przedmiot, który przebił mu stopę - możemy przeczytać w relacji zdarzenia.

Strażnicy interweniowali

Strażnicy natychmiast podjęli się interwencji - posadzili ostrożnie mężczyznę na przystankowej ławce, która znajdowała się w pobliżu. Postanowili nie czekać i od razu zdjęli mu but z nogi.

Rana była bardzo poważna, dlatego mundurowi niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Stan bezdomnego bardzo szybko się pogarszał, co musiało mieć związek z utratą krwi.

Pomoc w drodze

37-letni obywatel Ukrainy wyglądał na coraz słabszego, wyraźnie opadał z sił z każdą minutą. Funkcjonariusze założyli poszkodowanego opatrunek, by ochronić ranę i spróbować zatamować krwawienie.

Po kwadrancie na miejscu pojawiła się karetka, która zabrała poszkodowanego. Trafił on do szpitala, gdzie jego raną zajęli się specjaliści.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Ceny paliw w Warszawie poszły mocno w górę. Jest najdrożej w całej Polsce

  • Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkę

  • Tłumy na ulicach Warszawy. Ludzie wyszli na zewnątrz, kolejki do restauracji

źródło: wawainfo.pl, Straż Miejska Warszawazdjęcie główne: Google Street View

Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >