wawainfo.pl
screen filmu

You Tube

Strażnicy zrywali plakaty wyborcze. Straż Miejska tłumaczy

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Do sieci trafiły filmiki, na których widać, jak strażnicy miejscy zrywają plakaty wyborcze Andrzeja Dudy. Do sprawy odniosła się warszawska Straż Miejska, która potwierdziła, że takie działania mają miejsce. Zdaniem Straży Miejskiej zdejmowa

Straż Miejska usuwa wyborcze plakaty

W internecie pojawiły się filmiki, na których widać, jak warszawscy strażnicy miejscy zdejmują plakaty wyborcze Andrzeja Dudy. Autor jednego z filmów zapytał strażników, dlaczego usuwają plakaty tego konkretnego kandydata. W odpowiedzi usłyszał, że zdejmowane są wszystkie plakaty wyborcze, bez względu na to, którego z kandydatów one dotyczą.

Zobacz wideo (1)

Zobacz wideo (2)

Straż Miejska tłumaczy swoje działania

Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy potwierdza zaistniałą sytuację. Podstawą działań strażników jest art. 110 Kodeksu wyborczego, który dotyczy umieszczania i usuwania plakatów i haseł wyborczych. "Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym" czytamy w kodeksie.

Straż Miejska usuwa banery powieszone nielegalnie

Jak podkreśla Jerzy Jabraszko, demontowane banery wyborcze były umieszczone tam bez odpowiedniej zgody. - Zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mogły spaść, a poza tym komitety nie miały zgody ZDM na wieszanie banerów wyborczych w tych miejscach - wyjaśnił Jerzy Jabraszko.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >