wawainfo.pl
screen filmu

You Tube

Strażnicy zrywali plakaty wyborcze. Straż Miejska tłumaczy

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Do sieci trafiły filmiki, na których widać, jak strażnicy miejscy zrywają plakaty wyborcze Andrzeja Dudy. Do sprawy odniosła się warszawska Straż Miejska, która potwierdziła, że takie działania mają miejsce. Zdaniem Straży Miejskiej zdejmowa

Straż Miejska usuwa wyborcze plakaty

W internecie pojawiły się filmiki, na których widać, jak warszawscy strażnicy miejscy zdejmują plakaty wyborcze Andrzeja Dudy. Autor jednego z filmów zapytał strażników, dlaczego usuwają plakaty tego konkretnego kandydata. W odpowiedzi usłyszał, że zdejmowane są wszystkie plakaty wyborcze, bez względu na to, którego z kandydatów one dotyczą.

Zobacz wideo (1)

Zobacz wideo (2)

Straż Miejska tłumaczy swoje działania

Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy potwierdza zaistniałą sytuację. Podstawą działań strażników jest art. 110 Kodeksu wyborczego, który dotyczy umieszczania i usuwania plakatów i haseł wyborczych. "Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym" czytamy w kodeksie.

Straż Miejska usuwa banery powieszone nielegalnie

Jak podkreśla Jerzy Jabraszko, demontowane banery wyborcze były umieszczone tam bez odpowiedniej zgody. - Zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mogły spaść, a poza tym komitety nie miały zgody ZDM na wieszanie banerów wyborczych w tych miejscach - wyjaśnił Jerzy Jabraszko.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >