wawainfo.pl
solidarność

redakcja Wawa Info

Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Starsze osoby okazały podczas piątkowego protestu sporo ciepła, zrozumienia i solidarności z manifestującymi. Z okien bloków i kamienic wychylali się starsi mieszkańcy, uderzając w garnki, i krzycząc: "Brawo! Jesteśmy z Wami!". Niekt&oacu

Starsza kobieta na przystanku i gest solidarności

Starsza pani czekająca na autobus na przystanku Generała Zajączka pokazywała gest "Solidarności" - symbol victorii, czyli zwycięstwa, w Polsce kojarzony jednoznacznie z walką o wolność. Mimo problemów z przejazdem nie wydawała się zniecierpliwiona, nie narzekała - przeciwnie, jej oczy uśmiechały się szczerze (reszta twarzy schowana była pod maseczką). Kobieta machała do mijających ją demonstrantów, biła im brawo i pokazywała gest zwany "okejką". Młodzi wołali: "Dziękujemy!", również odpowiadając brawami. 

"Jesteśmy z Wami!"

Starsze osoby z wiadomych przyczyn boją się opuszczać mieszkania, szczególnie w świetle właśnie zaostrzonych restrykcji epidemicznych. Wielu z nich ubolewało nad brakiem możliwości dołączenia do wielotysięcznego tłumu. Postanowili więc, że z okien i balkonów okażą solidarność z protestującymi. Bili więc brawo, skandowali: "Jesteśmy z Wami! Super! Walczcie". Wiele protestujących kobiet i solidaryzujących się z nimi mężczyzn było szczerze wzruszonych tak pozytywną reakcją starszych Polaków. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Tagi:

Trybunał Konstytucyjny

Aleksandra OlbrytAutor

Aleksandra Olbryt od "zawsze" pisze i czyta w ponadprzeciętnych ilościach. W redakcji Wawa Info zdobywa pierwsze dziennikarskie szlify. Jest studentką europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim i autorką bloga "Między słowami".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >