wawainfo.pl
Schronisko na Paluchu

Wikimedia Commons/Nhandler (CC BY 2.5)

Schronisko na Paluchu zamknięte przez epidemię. Kiedy to się zmieni?

13 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W związku z panującą epidemią koronawirusa schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu jest zamknięte dla odwiedzających. W najbliższych dniach może się to zmienić. Dyrekcja zdradza etapy otwierania placówki dla zainteresowanych. | www.wawainfo.p

Działanie schroniska w czasie epidemii

 O sytuacji w schronisku informuje Urząd m.st. Warszawy. - Obecnie placówka na Paluchu jest tymczasowo niedostępna dla osób z zewnątrz ze względu na stan epidemii. Zwierzętami opiekują się pracownicy, a wkrótce będą mogli dołączyć do nich wolontariusze. - Aktualnie, by zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem, pracownicy schroniska podzieleni są na trzy zespoły pracujące rotacyjnie bez możliwości wymieniania się i kontaktu. - Dzięki przyjętemu systemowi pracy psy i koty są pod stałą opieką lekarską i behawioralną oraz mają zapewnione schronienie i karmę - tłumaczy Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska.

Jest plan ponownego otwarcia

Jak podają władze Schroniska na Paluchu, 8 maja odbyła się wideokonferencja, w której uczestniczyli Justyna Glusman, dyrektorka i koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy, pracownicy Palucha i Biura Ochrony Środowiska, a także przedstawiciele wolontariuszy. Dyskutowali oni o bezpiecznym zakresie pierwszego etapu odmrażania placówki. - Uczestnicy spotkania omówili potencjalne zagrożenia i pracowali na podstawie przygotowanego planu, który był wcześniej skonsultowany ze stronami - informuje Urząd Miasta.

Etapy powrotu do normalności

Pierwszy etap otwierania Schroniska na Paluchu dla odwiedzających umożliwia wolontariuszom wstęp na teren schroniska, jednak nadal w ograniczonym stopniu. - Trzech dyżurnych wolontariuszy psich dziennie, jeden koci wolontariusz raz w tygodniu - podaje Urząd Miasta. Możliwe będą również spacery przedadopcyjne, podpisywanie umów adopcyjnych i wydawanie zwierząt do adopcji, przyjmowanie zwierząt, a także przyjmowanie darów (karmy i koców) od osób mieszkańców i firm. - Konkretna data uruchomienia I etapu zostanie uzgodniona na kolejnym wideospotkaniu z przedstawicielami wolontariuszy, które zaplanowane jest na wtorek 12 maja 2020 r. - informuje w oświadczeniu Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska.

Kiedy kolejne etapy?

Władze Schroniska na Paluchu zapewniają, że o kolejnych etapach otwierania placówki dla odwiedzających będą informować na bieżąco. Urząd Miasta potwierdza, że w następnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi kolejne działania i programy, np. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie, wstęp dla osób z zewnątrz, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >