Schronisko na Paluchu zamknięte przez epidemię. Kiedy to się zmieni?

Autor Alicja Guz - 13 Maja 2020
Schronisko na PaluchuŹródło: Wikimedia Commons/Nhandler (CC BY 2.5)

W związku z panującą epidemią koronawirusa schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu jest zamknięte dla odwiedzających. W najbliższych dniach może się to zmienić. Dyrekcja zdradza etapy otwierania placówki dla zainteresowanych. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Działanie schroniska w czasie epidemii

O sytuacji w schronisku informuje Urząd m.st. Warszawy. - Obecnie placówka na Paluchu jest tymczasowo niedostępna dla osób z zewnątrz ze względu na stan epidemii. Zwierzętami opiekują się pracownicy, a wkrótce będą mogli dołączyć do nich wolontariusze. - Aktualnie, by zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem, pracownicy schroniska podzieleni są na trzy zespoły pracujące rotacyjnie bez możliwości wymieniania się i kontaktu. - Dzięki przyjętemu systemowi pracy psy i koty są pod stałą opieką lekarską i behawioralną oraz mają zapewnione schronienie i karmę - tłumaczy Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska.

Jest plan ponownego otwarcia

Jak podają władze Schroniska na Paluchu, 8 maja odbyła się wideokonferencja, w której uczestniczyli Justyna Glusman, dyrektorka i koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy, pracownicy Palucha i Biura Ochrony Środowiska, a także przedstawiciele wolontariuszy. Dyskutowali oni o bezpiecznym zakresie pierwszego etapu odmrażania placówki. - Uczestnicy spotkania omówili potencjalne zagrożenia i pracowali na podstawie przygotowanego planu, który był wcześniej skonsultowany ze stronami - informuje Urząd Miasta.

Etapy powrotu do normalności

Pierwszy etap otwierania Schroniska na Paluchu dla odwiedzających umożliwia wolontariuszom wstęp na teren schroniska, jednak nadal w ograniczonym stopniu. - Trzech dyżurnych wolontariuszy psich dziennie, jeden koci wolontariusz raz w tygodniu - podaje Urząd Miasta. Możliwe będą również spacery przedadopcyjne, podpisywanie umów adopcyjnych i wydawanie zwierząt do adopcji, przyjmowanie zwierząt, a także przyjmowanie darów (karmy i koców) od osób mieszkańców i firm. - Konkretna data uruchomienia I etapu zostanie uzgodniona na kolejnym wideospotkaniu z przedstawicielami wolontariuszy, które zaplanowane jest na wtorek 12 maja 2020 r. - informuje w oświadczeniu Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska.

Dzisiaj grzeje:
1. Koncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domu
2. Była kultowym miejscem nie tylko dla Polaków. Teraz Janów Podlaski szura o dno

Kiedy kolejne etapy?

Władze Schroniska na Paluchu zapewniają, że o kolejnych etapach otwierania placówki dla odwiedzających będą informować na bieżąco. Urząd Miasta potwierdza, że w następnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi kolejne działania i programy, np. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie, wstęp dla osób z zewnątrz, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Ogromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datęOgromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się zmieni w życiu każdej Polki
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Jak odwiesić kartę miejską? To proste, ale jest jeden haczyk
  4. Miał dwa promile i doręczał przesyłki. Tłumaczył, że poczęstował go adresat
  5. Lidl wprowadza ważne zmiany, chodzi o bezpieczeństwo. Nowa usługa zmieni wszystko
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii
Koncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domuKoncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News