Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach. Niebezpieczna sytuacja na Tarchominie

Autor Kamil Matuszak - 24 Lutego 2021
Pożar samochoduŹródło: Straż Miejska Warszawa

Na Tarchominie mogło dojść do ogromnej tragedii. Samochód, którym poruszała się matka z dzieckiem z niewiadomych przyczyn nagle zaczął się palić. Kobieta natychmiast zareagowała i w ostatniej chwili wyciągnęła z pojazdu małą córkę.

Blisko tragedii

Na warszawskim Tarchominie mogło dojść do niesłychanej tragedii i tylko przytomność umysłu i czas reakcji kobiety prowadzącej samochód zapobiegły temu wydarzeniu.

W sobotę (20 lutego) tuż przed godziną 10:00 kobieta poruszająca się samochodem po ulicy Myśliborskiej wyjeżdżała z parkingu i zauważyła świecącą się kontrolkę silnika.

Samochód stanął w płomieniach

Chwilę później poczuła zapach spalenizny wydobywający się z okolicy silnika, co dodatkowo przykuło jej uwagę. Krótko po tym zauważyła płomienie wydobywające się spod maski. Natychmiast zatrzymała auto.

Zdążyła jedynie chwycić swoją malutką córeczkę, z którą podróżowała i uciekła z okolic samochodu oddalając się na bezpieczną odległość.

Napadli dostawcę, po czym zabrali jedzenie. Rozbój na bezbronnym pracownikuNapadli dostawcę, po czym zabrali jedzenie. Rozbój na bezbronnym pracownikuCzytaj dalej

Zareagowała straż miejska

Całą sytuację zauważyli strażnicy miejscy, którzy odbywali właśnie w tej okolicy poranny patrol. Spostrzegli obok jednego ze sklepów sieciowych przy ul. Myśliborskiej płonący samochód i natychmiast podjęli się interwencji.

Najpierw sprawdzili, czy w pojeździe nie znajduje się żadna osoba, a następnie zabezpieczyli miejsce i wezwali służby ze strażą pożarną na czele.

Pożar samochodu

Pożar samochodu

Płomienie sięgały metra

W czasie, gdy na miejscu pojawili się strażnicy płomienie wydobywające się z samochodu miały już ponad metr wysokości, a z wnętrza silnika dobiegały odgłosy przypominające wybuchy.

Na miejsce zdarzenia oprócz straży pożarnej przyjechał także kolejny patrol straży miejskiej, a także radiowóz policji. Po kilkunastu minutach pożar auta został ugaszony.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Straż Miejska Warszawa
zdjęcie główne: Straż Miejska Warszawa

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News