wawainfo.pl
Centrum powiadamiania ratunkowego

Jakub Kaminski/East News

Porażający telefon na 112. Policjanci musieli działać szybko

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Mężczyzna w Teresinie zadzwonił pod numer 112 i powiedział, że podciął sobie żyły. Po przyjeździe funkcjonariuszy policji na miejsce okazało się, że był pijany i cały zdrowy. 41-latek był poszukiwany przez sąd.

Chciał popełnić samobójstwo

W niedzielę około godziny 12 dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie od mężczyzny.

- W rozmowie z pracownikiem WCPR podał swoje imię i wiek, po czym dodał, że podciął sobie żyły. Policjanci natychmiast rozpoczęli ustalanie miejsca, gdzie może przebywać 41-latek - poinformowała mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Nie wiedział dlaczego dzwoni

Zgłaszający został znaleziony przez funkcjonariuszy policji z Teresina na ulicy Zielonej w tejże miejscowości. Chwilę później z pomocą przyjechał drugi patrol policji z Sochaczewa. Okazało się, że 41-latek jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i że nie podciął sobie żył i nie miał zamiaru tego robić. Był pod wpływem alkoholu.

- Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że “sam nie wie” po co zadzwonił na policję. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że był poszukiwany przez wodzisławski sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności - podała mł. asp. Dzik. Aktualnie mężczyzna przebywa w zakładzie karnym. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim.

Dbajmy o zdrowie psychiczne

Jak co roku, przed świętami wzrasta liczba samobójstw. 2020 r. był dla wszystkich wyjątkowo trudny. Niejednokrotnie musieliśmy mierzyć się z wyzwaniami na polu zawodowym, rodzinnym, zdrowotnym czy psychicznym. W związku z tym, portal wtv.pl**, rozpoczął akcję #ŚwiętaZGłową, która ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego. Portal wtv.pl należy do tej samej, polskiej, grupy mediowej, co WawaInfo.**

Aby włączyć się do działania wystarczy wykonać kilka kliknięć. - Jeśli chcecie dołączyć, nałóżcie nakładkę #ŚwiętaZGłową na zdjęcie profilowe na Facebooku i oznaczcie hasztagiem. Możecie też podzielić się swoim doświadczeniem trudności i dbania o psychikę, a także zamieścić listę miejsc, gdzie można otrzymać darmową pomoc - informuje Maja Staśko z wtv.pl.

Aby skorzystać z bezpłatnego wsparcia można udać się do lokalnych centrów interwencji kryzysowej, centrów zdrowia psychicznego lub organizacji zajmujących się taką pomocą, na przykład Pogotowie Psychologiczne. Pomoc można uzyskać także zdalnie, dzwoniąc pod numer 800 70 2222 (linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego), 116 123 (telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym) lub 800 70 2222 (ITAKA -centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego). 

Nie bójmy się sobie pomóc i zadbajmy o siebie. Niech święta będą dla nas pełne odpoczynku, spokoju i radości.

źródło: wawainfo.pl, wtv.plzdjęcie główne ilustracyjne: Jakub Kaminski/East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >