wawainfo.pl
Incydent podczas rocznicy katastrofy

Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej poruszający się na rowerze mężczyzna próbował rozwiesić transparent na pl. Piłsudskiego. Do zajścia doszło w momencie składania wieńca pod pomnikiem ofiar tragedii. Rowerzysta został powst

Rowerzysta próbował zakłócić obchody rocznicy

Do incydentu doszło w trakcie, gdy prezes PiS, Jaorsław Kaczyński składał wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy. Interweniowała policja zabezpieczająca wydarzenie. Funkcjnariusze nie pozwolili na rozwieszenie transparentu. Według rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji, osoba ta jest już znana organom ścigania. - Potwierdzam interwencję z naszej strony. W sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu - powiedział w rozmowie z Wawa Info, Sylwester Marczak. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Policja poinformowała o zajściu służby sanitarne, jeśli te uznają, że rowerzysta złamał zasady wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem, mężczyźnie grozi kilkutysięczna kara.

Jednoosobowy protest

Jak wynika z nagrania zamieszczonego na Twitterze przez dziennikarza radia ZET, mężczyzna został natychmiast przechwycony przez patrol policji, który udaremnił jego czyn. Na filmie widać, jak do ramy rowerowej ma przytwierdzony zwinięty transparent. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Warszawa

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najważniejszych wydarzeniach w mieście. W Warszawie mieszkam od dwóch lat. Decyzji o przeprowadzce do stolicy nie żałowałem ani chwili. To tutaj poczułem wiatr w żaglach, a wielkomiejskie życie świetnie oddziałuje na kreatywność i rozwój moich pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >