wawainfo.pl > Wiadomości > Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast

Incydent podczas rocznicy katastrofy
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Rowerzysta próbował zakłócić obchody rocznicy

Do incydentu doszło w trakcie, gdy prezes PiS, Jaorsław Kaczyński składał wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy. Interweniowała policja zabezpieczająca wydarzenie. Funkcjnariusze nie pozwolili na rozwieszenie transparentu. Według rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji, osoba ta jest już znana organom ścigania. - Potwierdzam interwencję z naszej strony. W sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu - powiedział w rozmowie z Wawa Info, Sylwester Marczak. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Policja poinformowała o zajściu służby sanitarne, jeśli te uznają, że rowerzysta złamał zasady wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem, mężczyźnie grozi kilkutysięczna kara.

Jednoosobowy protest

Jak wynika z nagrania zamieszczonego na Twitterze przez dziennikarza radia ZET, mężczyzna został natychmiast przechwycony przez patrol policji, który udaremnił jego czyn. Na filmie widać, jak do ramy rowerowej ma przytwierdzony zwinięty transparent. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: Warszawa