Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast

Autor Mateusz Kobyłka - 10 Kwietnia 2020
Incydent podczas rocznicy katastrofyŹródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej poruszający się na rowerze mężczyzna próbował rozwiesić transparent na pl. Piłsudskiego. Do zajścia doszło w momencie składania wieńca pod pomnikiem ofiar tragedii. Rowerzysta został powstrzymany przez pilnujących porządku policjantów. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Rowerzysta próbował zakłócić obchody rocznicy

Do incydentu doszło w trakcie, gdy prezes PiS, Jaorsław Kaczyński składał wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy. Interweniowała policja zabezpieczająca wydarzenie. Funkcjnariusze nie pozwolili na rozwieszenie transparentu. Według rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji, osoba ta jest już znana organom ścigania. - Potwierdzam interwencję z naszej strony. W sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu - powiedział w rozmowie z Wawa Info, Sylwester Marczak. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Policja poinformowała o zajściu służby sanitarne, jeśli te uznają, że rowerzysta złamał zasady wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem, mężczyźnie grozi kilkutysięczna kara.

Dzisiaj grzeje:
1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
2. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Jednoosobowy protest

Jak wynika z nagrania zamieszczonego na Twitterze przez dziennikarza radia ZET, mężczyzna został natychmiast przechwycony przez patrol policji, który udaremnił jego czyn. Na filmie widać, jak do ramy rowerowej ma przytwierdzony zwinięty transparent. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza.

Rekordowa kara za złamanie kwarantanny. Kwota którą dostał mężczyzna z Mazowsza zwala z nógRekordowa kara za złamanie kwarantanny. Kwota którą dostał mężczyzna z Mazowsza zwala z nógCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  2. Anna Lewandowska w tym miesiącu urodzi. Pokazała ciążowy brzuszek na siłowni (FOTO)
  3. Pościg w Grodzisku Mazowieckim. Kierowca uciekł po wypadku
  4. Polski lek na koronawirusa. Innowacyjny pomysł naukowców z Warszawy
  5. Emerytka zasłabła, przewróciła się na chodnik. Nie oddychała, reanimacja na ulicy
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News