Rekord zgonów z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Autor Mateusz Dolak - 7 Kwietnia 2020
Nowe przypadki koronawirusaŹródło: Piotr Molecki/East News

We wtorek dowiedzieliśmy się o śmierci 22 osób, które chorowały na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia o godzinie 18 opublikowało najnowsze dane. Liczba chorych, którzy zostali przebadani na obecność SARS-CoV-2 wyniosła 4848. Według oficjalnych danych, od początku pandemii w Polsce zmarło 129 pacjentów.

253 nowych pacjentów

Mamy 316 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 18 Ministerstwo Zdrowia. W komunikacie na Twitterze czytamy, że najwięcej chorych (182) przybyło na Mazowszu. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z województwa dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 z łódzkiego, 13 z podlaskiego, 10 ze świętokrzyskiego, dziewięciu z zachodniopomorskiego, dziewięciu z podkarpackiego, ośmiu z małopolskiego, ośmiu z pomorskiego, siedmiu ze śląskiego, sześciu z opolskiego, sześciu z wielkopolskiego i jednej osoby z województwa lubelskiego. W komunikacie z rana dowiedzieliśmy się o 119 wykrytych przypadkach. To oznacza, że we wtorek liczba zakażonych oficjalnie wzrosła o 435 przypadki.

22 zgony we wtorek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 osób zmarłych. To rekordowa ilość od początku podawania statystyk. Wśród zmarłych są: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie z porannymi danymi, we wtorek dowiedzieliśmy się o 22 zgonach.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News