wawainfo.pl

Otodom

Najniebezpieczniejsze dzielnice w Warszawie. Powstał ranking. Dla wielu może być zaskoczeniem

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Ranking dzielnic

Serwis nieruchomości Otodom przygotował ranking dzielnic Warszawy w oparciu kwestionariusz skierowany przez Agencję Badawczą IQS do ponad 120 tys. mieszkańców największych polskich miast. To już druga edycja rankingu (pierwszy opublikowany został 3 lata temu). Respondentów pytano, jak oceniają poszczególne dzielnice w kilku kategoriach: bezpieczeństwo, komunikacja, koszty życia, ekologia, relacje sąsiedzkie, dostępność sklepów i atrakcji kulturalnych, infrastruktura dla zwierząt oraz dla aktywnych sportowo, dostępność imprez oraz poziom służby zdrowia. Tego typu ranking ma służyć przede wszystkim jako podpowiedź dla osób, które zastanawiają się nad zakupem czy wynajmem nieruchomości. Jednak także osoby mieszkające już w danej dzielnicy mogą z jego pomocą dowiedzieć się czegoś na temat swoich okolic. Póki co znamy tylko wyniki z kategorii bezpieczeństwa.

Mocny Wilanów, spadek Śródmieścia

Z rankingu można wysnuć wniosek, że choć są tu niewątpliwi zwycięzcy i przegrani, to jednak poziom bezpieczeństwa nie jest szczególnie zróżnicowany. Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez Otodom: "Różnica między dzielnicami wskazywanymi jako najlepsze a tymi z najgorszym wynikiem wynosi niespełna jeden punkt w pięciopunktowej skali." Najbezpieczniejszą dzielnicą okazał się Wilanów (4,28 pkt), który tym samym powtórzył swój wynik z poprzedniego rankingu. Oznacza to, że dzielnica ta uzyskała najwyższą punktację w dwóch badanych aspektach: gdzie mieszkańcy czują się najbezpieczniej po zmroku oraz w której dzielnicy dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Tuż za Wilanowem plasują się: Ursynów, Wesoła, Żoliborz i Ursus. Niespodzianką rankingu jest pozycja Śródmieścia (3,53 pkt), które znalazło się na przedostatniej pozycji w kategorii bezpieczeństwa, wyprzedzając tylko Pragę-Północ (3,45 pkt). W analogicznym rankingu serwisu Otodom z 2017 roku Śródmieście postrzegane było jako dzielnica bezpieczna, ten drastyczny spadek (z 4 na 15 miejsce) jest więc zastanawiający. Awansu z kolei doczekała się Wesoła, która 3 lata temu zajmowała miejsce 10, a tym roku jest już 3. Pozostaje pytanie, czy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców odzwierciedla faktyczny poziom bezpieczeństwa w danej dzielnicy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

RembertówWesoła

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]