wawainfo.pl
Ranking dzielnic

Otodom

Najniebezpieczniejsze dzielnice w Warszawie. Powstał ranking. Dla wielu może być zaskoczeniem

20 Maja 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Serwis Otodom przygotował ranking warszawskich dzielnic, mający dopomóc osobom zastanawiającym się nad kupnem mieszkania. Mieszkańcy oceniali swoje okolice w kilku kategoriach. Prezentujemy wyniki w kategorii bezpieczeństwa. | www.wawainfo.pl

Ranking dzielnic

Serwis nieruchomości Otodom przygotował ranking dzielnic Warszawy w oparciu kwestionariusz skierowany przez Agencję Badawczą IQS do ponad 120 tys. mieszkańców największych polskich miast. To już druga edycja rankingu (pierwszy opublikowany został 3 lata temu). Respondentów pytano, jak oceniają poszczególne dzielnice w kilku kategoriach: bezpieczeństwo, komunikacja, koszty życia, ekologia, relacje sąsiedzkie, dostępność sklepów i atrakcji kulturalnych, infrastruktura dla zwierząt oraz dla aktywnych sportowo, dostępność imprez oraz poziom służby zdrowia. Tego typu ranking ma służyć przede wszystkim jako podpowiedź dla osób, które zastanawiają się nad zakupem czy wynajmem nieruchomości. Jednak także osoby mieszkające już w danej dzielnicy mogą z jego pomocą dowiedzieć się czegoś na temat swoich okolic. Póki co znamy tylko wyniki z kategorii bezpieczeństwa.

Mocny Wilanów, spadek Śródmieścia

Z rankingu można wysnuć wniosek, że choć są tu niewątpliwi zwycięzcy i przegrani, to jednak poziom bezpieczeństwa nie jest szczególnie zróżnicowany. Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez Otodom: "Różnica między dzielnicami wskazywanymi jako najlepsze a tymi z najgorszym wynikiem wynosi niespełna jeden punkt w pięciopunktowej skali." Najbezpieczniejszą dzielnicą okazał się Wilanów (4,28 pkt), który tym samym powtórzył swój wynik z poprzedniego rankingu. Oznacza to, że dzielnica ta uzyskała najwyższą punktację w dwóch badanych aspektach: gdzie mieszkańcy czują się najbezpieczniej po zmroku oraz w której dzielnicy dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Tuż za Wilanowem plasują się: Ursynów, Wesoła, Żoliborz i Ursus. Niespodzianką rankingu jest pozycja Śródmieścia (3,53 pkt), które znalazło się na przedostatniej pozycji w kategorii bezpieczeństwa, wyprzedzając tylko Pragę-Północ (3,45 pkt). W analogicznym rankingu serwisu Otodom z 2017 roku Śródmieście postrzegane było jako dzielnica bezpieczna, ten drastyczny spadek (z 4 na 15 miejsce) jest więc zastanawiający. Awansu z kolei doczekała się Wesoła, która 3 lata temu zajmowała miejsce 10, a tym roku jest już 3. Pozostaje pytanie, czy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców odzwierciedla faktyczny poziom bezpieczeństwa w danej dzielnicy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >