Rafał Trzaskowski będzie pracował zdalnie. Miał kontakt z osobą chorą, trafił na kwarantannę

Autor Julian Bakuła - 2 Listopada 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał, że ze względu na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem rozpoczyna kwarantannę. Nie oznacza to jednak, że zawiesza wykonywanie obowiązków zawodowych. Będzie pracował w trybie zdalnym.

Prezydent Rafał Trzaskowski na kwarantannie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w poniedziałek (02.11) przed południem, że ze względu na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem przechodzi na kwarantannę. O tym, że miał kontakt z taką osobą, miał się dowiedzieć w niedzielę.

"W niedzielę dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zarażoną #koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym rozpoczynam samoizolację" - czytamy we wpisie zamieszczonym przez Rafała Trzaskowskiego na Facebooku.

Rafał Trzaskowski będzie pracował zdalnie

Przejście na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą zakażoną nie stanie Rafałowi Trzaskowskiemu na przeszkodzie w wykonywaniu obowiązków zawodowych. "Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, pracujemy w trybie zdalnym" - poinformował prezydent Warszawy.

Podobne rozwiązanie - dotyczące jednak większości pracowników stołecznego ratusza - wprowadzano już wcześniej prewencyjnie. "Wprowadziliśmy pracę zdalną i zrezygnowaliśmy ze spotkań - zamiast nich organizujemy telekonferencje i wideokonferencje. Czasowo zawieszamy realizację części nieobligatoryjnych zadań i przekierowaliśmy pracowników do zadań priorytetowych" - informował urząd miasta w marcu tego roku. Możemy więc spodziewać się, że obecnie pracownicy urzędu miasta korzystają z wypracowanych już i sprawdzonych rozwiązań.

Zdalna zbiórka na cmentarze

Zdalna praca prezydenta Rafała Trzaskowskiego to niejedyny przykład zastosowania tego rodzaju rozwiązań w pracy stołecznego ratusza. "Epidemia #koronawirus uderzyła w wiele obszarów życia. Tam, gdzie to możliwe przenosimy działania do internetu - tak właśnie zorganizowana jest tegoroczna #kwestapowązkowska" - poinformował Trzaskowski na Twitterze.

Akcję zbierania datków na ratowanie Starych Powązek przeniesiono do internetu m.in. w związku z ogłoszoną 30 października przez premiera Morawieckiego decyzją o zamknięciu cmentarzy na sobotę, niedzielę i poniedziałek w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Rafał Trzaskowski krytykuje zamknięcie cmentarzy

Decyzja ta stała się przedmiotem krytyki prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ze względu na sposób i moment jej ogłoszenia. O ile samo tego rodzaju ograniczenie wydaje się w obliczu olbrzymiego wzrostu ilości zakażeń wskazane, to jednak wprowadzenie go z dnia na dzień, uderza w handlarzy, dla których dzień Wszystkich Świętych to okazja do zarobku. Zamknięcie cmentarzy w ostatniej chwili oznacza dla nich duże straty finansowe.

W związku z tym Rafał Trzaskowski - podobnie jak włodarze innych polskich miast - zadecydował o wsparciu handlarzy, apelując zarazem do Warszawiaków o wykupowanie zalegających u nich ozdób cmentarnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News