Rafał Trzaskowski będzie pracował zdalnie. Miał kontakt z osobą chorą, trafił na kwarantannę

Autor Julian Bakuła - 2 Listopada 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał, że ze względu na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem rozpoczyna kwarantannę. Nie oznacza to jednak, że zawiesza wykonywanie obowiązków zawodowych. Będzie pracował w trybie zdalnym.

Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizjaDecyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizjaCzytaj dalej

Prezydent Rafał Trzaskowski na kwarantannie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w poniedziałek (02.11) przed południem, że ze względu na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem przechodzi na kwarantannę. O tym, że miał kontakt z taką osobą, miał się dowiedzieć w niedzielę.

"W niedzielę dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zarażoną #koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym rozpoczynam samoizolację" - czytamy we wpisie zamieszczonym przez Rafała Trzaskowskiego na Facebooku.

Rafał Trzaskowski będzie pracował zdalnie

Przejście na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą zakażoną nie stanie Rafałowi Trzaskowskiemu na przeszkodzie w wykonywaniu obowiązków zawodowych. "Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, pracujemy w trybie zdalnym" - poinformował prezydent Warszawy.

Podobne rozwiązanie - dotyczące jednak większości pracowników stołecznego ratusza - wprowadzano już wcześniej prewencyjnie. "Wprowadziliśmy pracę zdalną i zrezygnowaliśmy ze spotkań - zamiast nich organizujemy telekonferencje i wideokonferencje. Czasowo zawieszamy realizację części nieobligatoryjnych zadań i przekierowaliśmy pracowników do zadań priorytetowych" - informował urząd miasta w marcu tego roku. Możemy więc spodziewać się, że obecnie pracownicy urzędu miasta korzystają z wypracowanych już i sprawdzonych rozwiązań.

Dzisiaj grzeje:
1.Po Warszawie od rana jeździ samochód nadający komunikat. O co chodzi?
2. Koniec Zenka Martyniuka, jakiego znacie. Fani nie mogą uwierzyć. Gwiazdor spakował walizki i wyjechał do popularnego turystycznie miasta, aby przejść metamorfozę
3. Jutro kolejny paraliż kraju? Pomysł padł w trakcie piątkowych protestów

Byliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmyByliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmyCzytaj dalej

Zdalna zbiórka na cmentarze

Zdalna praca prezydenta Rafała Trzaskowskiego to niejedyny przykład zastosowania tego rodzaju rozwiązań w pracy stołecznego ratusza. "Epidemia #koronawirus uderzyła w wiele obszarów życia. Tam, gdzie to możliwe przenosimy działania do internetu - tak właśnie zorganizowana jest tegoroczna #kwestapowązkowska" - poinformował Trzaskowski na Twitterze.

Akcję zbierania datków na ratowanie Starych Powązek przeniesiono do internetu m.in. w związku z ogłoszoną 30 października przez premiera Morawieckiego decyzją o zamknięciu cmentarzy na sobotę, niedzielę i poniedziałek w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Rafał Trzaskowski krytykuje zamknięcie cmentarzy

Decyzja ta stała się przedmiotem krytyki prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ze względu na sposób i moment jej ogłoszenia. O ile samo tego rodzaju ograniczenie wydaje się w obliczu olbrzymiego wzrostu ilości zakażeń wskazane, to jednak wprowadzenie go z dnia na dzień, uderza w handlarzy, dla których dzień Wszystkich Świętych to okazja do zarobku. Zamknięcie cmentarzy w ostatniej chwili oznacza dla nich duże straty finansowe.

W związku z tym Rafał Trzaskowski - podobnie jak włodarze innych polskich miast - zadecydował o wsparciu handlarzy, apelując zarazem do Warszawiaków o wykupowanie zalegających u nich ozdób cmentarnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Miss Warszawy 2020. Tak wygląda kandydatka ze stolicy, która zawalczy o koronę Miss PolskiMiss Warszawy 2020. Tak wygląda kandydatka ze stolicy, która zawalczy o koronę Miss PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite odkrycie w wielkopolskim Domachowie. Zapierający dech dowód historii odnaleziony w kościele
  2. Incydent w Sosnowcu. - „PiS” i symbol błyskawicy na zdewastowanych autach
  3. Miss Warszawy 2020. Tak wygląda kandydatka ze stolicy, która zawalczy o koronę Miss Polski
  4. Tragedia na Ursynowie. 23-latek odebrał sobie życie, porażające szczegóły
  5. Nożownik zaatakował sprzedawcę na Bielanach. Doszło do kłótni, policja szuka sprawcy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News